У Миколаєві робітники мітингують під судом через загрозу закриття Миколаївського глиноземного заводу
Співробітники заводу назвали рішення суду про виплату компенсації 1279 членам громадської організації частиною рейдерської атаки.
"Псевдоекологи та ті, кого залучили до цієї масштабної афери, ставлять під загрозу одне з останніх працюючих промислових підприємств Миколаївщини. Без роботи та грошей на життя залишаться 10 тис. осіб – робітники та члени їхніх сімей. І це не кажучи про державний бюджет. Лише податків МГЗ платить понад 500 млн у рік. Чим ці кошти компенсуватимуться?" – цитує агентство голову профспілки МГЗ Олексія Медвідя.
Журналісти зазначають, що до акції протесту долучилися профспілки металургійних підприємств Дніпропетровської і Запорізької областей. Вони заявили, що рейдери – реальна загроза для підприємств, які стабільно працюють.
"У свою чергу поліція, НАБУ та ДБР розслідують ряд кримінальних проваджень щодо самих активістів ГО "Стоп шлам", суддів й експертів, які були залучені до справи. Зокрема, поліція розслідує кримінальне провадження за фактом шахрайства з боку засновників громадської організації та за фактом підробки документів із боку експертів, які надали висновок, що надалі став основою позову для стягнення компенсації на користь "Стоп шламу", – пише "РБК-Україна".
Суддя Заводського районного суду Миколаєва Ірина Боброва, яка ухвалила рішення у справі Миколаївського глиноземного заводу на користь громадської організації "Стоп шлам", стала фігуранткою розслідування Національного антикорупційного бюро України, повідомив адвокат МГЗ Володимир Ващенко. Агентство зазначає, що дії судді вивчає і Держбюро розслідувань.
"У суді першої інстанції ми надали докази того, що в якості потерпілих вказані неіснуючі люди, але ці докази проігноровані суддею, ми показали акти екологічних перевірок, які також не взяті до уваги. Навіть Мін'юст назвав експертизу незаконною. Тож ми сподіваємося на справедливе рішення апеляції", – розповіла начальниця юридичного відділу МГЗ Оксана Карпенко.
Контекст:
У грудні 2020 року громадська організація "Стоп шлам" подала позов про стягнення з Миколаївського глиноземного заводу компенсації для постраждалих. У травні 2021 року Заводський районний суд задовольнив цей позов, постановивши виплатити 9,2 млрд грн миколаївцям, які приєдналася до позову.
12 липня 2021 року міністр юстиції Денис Малюська розкритикував експертний висновок, на підставі якого ухвалили судове рішення. "Оцінка проводилася на підставі роздруківок з інтернету та копій дозвільних документів без дослідження відомостей щодо психологічно значимих фактів у порушення встановлених методик та здорового глузду", – заявив він, порівнявши активістів, які виступають проти МГЗ, із рейдерами.
Директор підприємства з виробництва Володимир Красноярський розповідав, чому на шламосховищах МГЗ неможлива "угорська катастрофа".