У МОЗ України розповіли, чи продовжать дію COVID-сертифіката після третього щеплення
Він сказав, що у разі введення громадянину третьої додаткової дози (її вводять, щоб убезпечити людей, у яких через тяжкі хвороби дві дози вакцини можуть не дати належного захисту) дії сертифікату продовжувати не будуть.
"Додаткова доза не приводить до продовження терміну дії сертифіката про вакцинацію, оскільки людина фактично отримала три дози, але у неї рівень імунного захисту такий, як у звичайної здорової людини після двох доз щеплення. Бустерна доза допомагає відновити як захисний титр антитіл, так і забезпечити ефективніший захист. Зараз вона рекомендована для введення медичним працівникам та працівникам будинків інтернатного типу після шести місяців завершення базового щеплення. Станом на сьогодні 3600 людей уже отримали бустерну дозу вакцини", – розповів Кузін.
Контекст:
В Україні зареєстровано вакцини проти коронавірусу від Oxford/AstraZeneca (Covishield, AstraZeneca-SKBio та AstraZeneca), Pfizer/BioNTech (Comirnaty), Sinovac Biotech (Coronavac) та Johnson & Johnson (Janssen). Також українцям роблять щеплення вакциною від Moderna (Spikevax), хоча її поки що не зареєстровано у країні.
Кампанія з вакцинації в Україні стартувала 24 лютого. Зараз можуть зробити щеплення всі охочі віком від 12 років. Також в Україні дозволили введення третьої дози вакцини проти коронавірусу, громадянам її почали вводити 16 грудня.
Бустерну (ревакцинальну) дозу радять вводити в період від 181-го до 270-го дня після завершення основного курсу вакцинації. Додаткову дозу вакцини можна ввести за 28 днів після основного курсу, розповідав міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.
Від початку кампанії з імунізації у країні зробили майже 24,5 млн щеплень: першу дозу ввели 14,7 млн українців, дві – понад 13,7 млн осіб, третю додаткову дозу ввели 4063 українцям, бустерну дозу – 5452 особам.