У МОЗ розповіли, де українці можуть ввести бустерну дозу вакцини проти коронавірусу
Для введення бустерної дози вакцини проти коронавірусу громадяни України, у яких із другого етапу вакцинації минуло пів року, можуть виявити ініціативу.
Про це заступниця міністра охорони здоров'я з питань цифрової трансформації Марія Карчевич розповіла в ефірі каналу "1+1" 10 січня.
"Також може бути ініціатива сімейного лікаря, який консультує і запрошує на щеплення. Звернутися можна у будь-який пункт щеплення чи центр масової вакцинації. На сьогодні на території країни є достатня кількість вакцин, щоб і ревакцинувати, й отримати третю дозу", – зазначила заступниця міністра.
Контекст:
В Україні зареєстровано вакцини проти коронавірусу від Oxford/AstraZeneca (Covishield, AstraZeneca-SKBio та AstraZeneca), Pfizer/BioNTech (Comirnaty), Sinovac Biotech (Coronavac) і Johnson & Johnson (Janssen). Також українцям роблять щеплення вакциною від Moderna (Spikevax), хоча її не зареєстровано у країні.
Кампанія з вакцинації в Україні стартувала 24 лютого 2021 року. Зараз зробити щеплення можуть усі охочі віком від 12 років. Також в Україні дозволили введення третьої (додаткової) дози вакцини проти коронавірусу людям із тяжкими захворюваннями, громадянам почали її вводити 16 грудня.
22 грудня МОЗ дозволило третю ревакцинальну дозу вакцини медикам і працівникам будинків інтернатного типу. 6 січня МОЗ України дозволило бустерну дозу вакцини проти коронавірусу всім охочим віком від 18 років. Її можна вводити не раніше ніж за шість місяців після завершення основного курсу вакцинації.
Бустерну (ревакцинальну) дозу радять вводити в період від 181-го до 270 дня після завершення основного курсу вакцинації. Додаткову дозу вакцини можна ввести за 28 днів після основного курсу, говорив глава МОЗ Віктор Ляшко.
Станом на 10 січня одну дозу щеплення ввели 14,8 млн українцям, дві дози – приблизно 14 млн, три з урахуванням бустерної дози – 20,5 тис.