У МОЗ спрогнозували, коли в Україні запустять виробництво вакцини проти коронавірусу

Вакцину CoronaVac планують виробляти в Харкові
Фото: ЕРА
Виробництво вакцини проти коронавірусної інфекції на базі потужностей компанії "Лекхім" у Харкові розпочнуть 2022 року, прогнозує головний санітарний лікар України, заступник міністра охорони здоров'я Ігор Кузін.

В інтерв'ю Суспільному, яке вийшло 24 грудня, він розповів, що є кілька таких ініціатив у приватних компаній, які працюють в Україні, але не уточнив, які фірми має на увазі.

"Лекхім" ініціювала по суті розгортання додаткової промислової лінії на території України, щоб саме на території країни виробляти вакцину CoronaVac. Вона буде доставлятися вже в Україну готовою і розливатися тут у шприци для одноразового використання. Таку лінію планується запустити з лютого 2022 року, зараз ведуться монтажні роботи, налагодження роботи лінії. Після того, як лінія буде повністю готова, треба пройти ще певні дозвільні процедури, оскільки це фармацевтичне виробництво, яке не лише ліцензується, а ще й яке потребує особливого контролю якості. У випадку, якщо там буде все нормально із цією лінією, то ми очікуємо, що з другого або третього кварталу можливий буде розлив вакцини в українських умовах. Також "Лекхім" виступила з ініціативою розробки власної інактивованої вакцини за механізмом дії, як і діє вакцина CoronaVac", – повідомив він.

Контекст:

CoronaVac – це інактивована вакцина, яка містить у своєму складі неактивний, "знешкоджений" вірус. Організм реагує на нього та виробляє імунітет. Препарат проходив третій етап клінічних випробувань в Індонезії, Бразилії і Туреччині. У різних дослідженнях він продемонстрував від 50,38% до 91,25% ефективності. У компанії "Лекхім", яка постачає цю вакцину в Україну, заявили 4 березня, що за підсумками третього етапу досліджень остаточна ефективність вакцини становить 83,5%.

За даними МОЗ станом на 26 грудня, в Україні препаратом CoronaVac вакцинували понад 4,76 млн людей. Загалом у країні вакцинували однією дозою майже 14,6 млн осіб, двома – 13,4 млн.