У Світовому банку заявили, що в Україні низький рівень вакцинації проти COVID-19 людей похилого віку

Вакцинація в Україні стартувала 24 лютого
Фото: EPA
Україна використовувала ресурси, виділені Світовим банком, для закупівлі вакцин проти коронавірусу, але рівень імунізації у країні низький. Про це в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна", уривок якого опубліковано 13 вересня, сказала віцепрезидентка СБ у справах Європи та Центральної Азії Анна Б'єрде.

"Гарна новина в тому, що Україна вже використала ресурси СБ для закупівлі необхідних вакцин. Але, на жаль, процес вакцинації населення відбувається недостатньо добре: Україна має один із найнижчих показників вакцинації в Європі", – заявила вона.

Станом на 10 вересня 14,3% населення ввели одну дозу вакцини, 11,5% було повністю вакциновано. Б'єрде навела дані Польщі, де повністю вакциновано 50% жителів, Словаччини (40%), Туреччини (47%) і Молдови (понад 21%).

"Потрібно докласти більше зусиль й уваги, щоб охопити літніх людей (старше 60 років), рівень вакцинації яких відстає від середнього у країні, хоча вони найбільш вразливі до важкої форми перебігу захворювання COVID-19", – підкреслила представниця СБ.

Контекст:

В Україні зареєстровано вакцини проти коронавірусу від Oxford/AstraZeneca (Covishield, AstraZeneca-SKBio та AstraZeneca), Pfizer/BioNTech (Comirnaty), Sinovac Biotech (CoronaVac) і Johnson & Johnson (Janssen). Також щеплення роблять вакциною від Moderna (Spikevax).

Вакцинація у країні стартувала 24 лютого. Із початку кампанії з вакцинації одну дозу вакцини ввели 5,9 млн українців, повністю імунізовано 4,8 млн осіб. За інформацією Держстату, населення України становить майже 41,6 млн осіб

За даними моніторингової системи РНБО, першу дозу вакцини проти  коронавірусу в Україні ввели 1 млн громадян віком 60–69 років, 459 тис. громадян віком 70–79 років та 153 тис. громадян віком від 80 років.

Світовий банк – один із найбільших позичальників у світі, другий після Міжнародного валютного фонду. Із моменту приєднання України до СБ 1992 року загальний обсяг зобов'язань банку перед країною перевищив $13 млрд у межах приблизно 80 проєктів і програм. Поточний портфель інвестиційних проєктів Світового банку в Україні становить приблизно $3,4 млрд, у його межах реалізують 11 інвестиційних проєктів та одну "Програму заради результатів".

У травні цього року Україна одержала кілька кредитів від СБ. 28 травня банк затвердив надання Україні додаткових $100 млн у межах проєкту "Доступ до довгострокового фінансування" для боротьби з наслідками COVID-19. Гроші обіцяли спрямувати на підтримку малих і середніх підприємств, орієнтованих на експорт. Проєкт "Доступ до довгострокового фінансування" на загальну суму $150 млн діє в Україні з літа 2018 року.

МОЗ України та Міжнародний банк реконструкції та розвитку, головна кредитна установа СБ, 18 травня уклали угоду на суму приблизно $90 млн. На ці гроші в Україні хотіли почати проєкт "Екстрене реагування на COVID-19 та вакцинація в Україні".