Україна зможе мінімізувати дефіцит електроенергії 2025 року завдяки будівництву СЕС і систем накопичення – Герус

Андрій Герус: У кінці 2025 року електроенергія буде коштувати дешевше, ніж в кінці 2024 року
Фото: 24tv.ua

Активне будівництво сонячних електростанцій в Україні разом з будівництвом систем накопичення енергії дасть можливість зменшити дефіцит потужності в енергосистемі і обсяги вимкнень споживачів. Про це на пресконференції заявив голова комітету з питань енергетики та житлово-комунального господарства Верховної Ради, нардеп від "Слуги народу" Андрій Герус, зазначивши, що сьогодні найпростіше будувати саме СЕС.

"Коли є нестача електроенергії, то навіть сонячні електростанції допомагають в обід, щоб не було відключень споживачів. У нас це літо було саме таким", – сказав Герус.

За його оцінками, в найближчі півтора року в Україні буде активне будівництво "зеленої" генерації,  зокрема, сонячних станцій. Окрім того, ринкові умови стимулюватимуть компанії будувати системи накопичення електроенергії.

"До кінця наступного року, думаю, що, можливо, дефіцити якщо не зникнуть, то мінімізуються", – сказав Герус.

Він зазначив, що завдяки будівництву нових електростанцій і зменшенню дефіциту потужності ринкова ціна на електроенергію для підприємств може знизитися.

"У кінці 2025 року електроенергія буде коштувати дешевше, ніж в кінці 2024 року", – підкреслив нардеп.

Контекст:

Борг ДП "Гарантований покупець" перед інвесторами в поновну енергетику сягнув майже 16 млрд грн. Цей борг виник через недоплати з боку компанії "Енергоатом". Ще 28,9 млрд грн боргу перед інвесторами в поновні джерела енергії має "Укренерго" через дефіцитний тариф на передавання електроенергії, що ускладнює повні розрахунки за збільшення частки електроенергії з ПДЕ, писав Oboz.ua