Україні потрібно завершити будівництво двох енергоблоків Хмельницької АЕС – голова правління "Енергопроєкту"
Україна має всі технічні й людські ресурси для завершення будівництва двох енергоблоків Хмельницької АЕС, які станом на зараз на стадії високого ступеня готовності. Про це заявив голова правління Київського науково-дослідного та проєктно-конструкторського інституту "Енергопроєкт" (КІЕП) Юрій Сапожніков під час ефіру телемарафону "Єдині новини", пише ТСН.
"Наразі атомна енергетика – це те, що рятує нас протягом цієї ситуації, яка виникла із 2022 року. І, звичайно, добудова цих енергоблоків – це те, що ми могли б зробити. Якщо ми передивимося мапу світу, ми побачимо, що таких довгобудів було досить багато. Якщо ми будемо казати про тих, хто таки добудовував ці енергоблоки, я можу назвати такі країни, як Сполучені Штати. Ще нам варто звернутися до такої країни, як Словаччина. 2023 року ця країна добудувала енергоблок ВВР-440, В-213. Це ті енергоблоки, аналоги яких у нас працюють на Рівненській АЕС", – зазначив глава проєктно-конструкторського інституту.
На Хмельницькій атомній електростанції буде встановлено реакторні установки ВВЕР-1000, які є основним типом реакторів для всіх атомних станцій України.
"Це тип реакторів так званого третього покоління. Більше того, ці реактори мають бути вдосконалені за рахунок заходів із підвищення безпеки, які вже реалізовані на наших діючих енергоблоках. Це енергоблок зі значними якісними показниками ядерної і радіаційної безпеки", – зазначив експерт.
За словами Сапожнікова, стан будівельних конструкцій третього й четвертого енергоблоків Хмельницької АЕС відповідає всім установленим вимогам безпеки.
Контекст:
У Верховній Раді очікує на розгляд урядовий законопроєкт №11146, який передбачає розміщення, проєктування і будівництво третього й четвертого енергоблоків Хмельницької АЕС.
Хмельницька АЕС розташована на території Хмельницької області в місті Нетішин. Її будівництво почали 1981 року, ідеться на сайті "Енергоатому". На електростанції працює два ядерні реактори, під'єднані 1987-го і 2004 року. Їхня сумарна потужність – 2000 МВт.
Згідно із проєктом, на станції мало бути чотири блоки. "На зараз майданчик АЕС залишається найбільш перспективним для розширення об'єктом української атомної енергетики. Найперспективніша українська АЕС із погляду реалізації експортного потенціалу України на європейському енергоринку", – зазначили в "Енергоатомі".
За даними дослідження соціологічної групи "Рейтинг", рішення про добудову третього і четвертого блоків Хмельницької атомної станції підтримує 80% українців.