В Україну 30 квітня доправлять ще одну партію китайської вакцини проти коронавірусу – Степанов
Про це міністр охорони здоров'я Максим Степанов повідомив у Facebook 29 квітня.
"Щойно компанія Sinоvac підтвердила нам чергову поставку вакцини CoronaVac. Завтра ввечері до Києва прилетить 500 тис. доз із нашого контракту на 1,9 млн доз", – написав він.
Контекст:
В Україні зареєстровано вакцини проти коронавірусу від Oxford/AstraZeneca (Covishield і AstraZeneca-SKBio), Pfizer/BioNTech (Comirnaty) і Sinovac Biotech (CoronaVac).
Із 24 лютого українців вакцинують препаратом Covishield від Oxford/AstraZeneca (у першій партії було 500 тис. доз). 13 квітня розпочали вакцинацію препаратом CoronaVac, який прибув у березні (215 тис. доз). 18 квітня у країні розпочали щеплення вакциною від Pfizer/BioNTech (117 тис. доз).
В Україні зробили 629,1 тис. щеплень проти коронавірусу, повністю завершило вакцинацію (ввели дві дози) 10 осіб.
Згідно з календарним планом на 2021 рік, першим безплатні щеплення роблять медикам, які працюють із хворими на COVID-19, і військовослужбовцям зі складу операції Об'єднаних сил. До листопада хочуть щепити інших медиків, працівників сфер держбезпеки й освіти, а також людей віком від 60 років. Протягом 2021–2022 років 50% населення України (20 млн) планують охопити вакцинацією.
Китайську вакцину Україна закуповує через посередника – українську компанію "Лекхім". МОЗ планує закупити у "Лекхіму" 1,9 млн доз вакцини CoronaVac. Загалом компанія одержала квоту на ввезення в Україну в першому півріччі 2021 року 5 млн доз вакцини від Sinovac Biotech.
Організація StateWatch повідомляла, що до 31 березня в Україну мало надійти 700 тис. доз вакцини CoronaVac, а інша партія (1,2 млн доз) – не пізніше ніж 31 березня. Якщо до 31 травня компанія "Лекхім" не доправить усю вакцину, банк має повернути ДП "Медичні закупівлі" 100% передоплати. Сторони можуть підписати додаткові угоди для продовження строку постачання, говорили в організації.
У "Лекхімі" заявили, що остаточна ефективність вакцини CoronaVac становить 83,5%. Такий висновок було зроблено за підсумками завершення третього етапу клінічних досліджень препарату в Туреччині. Дослідження проводили також в Індонезії та Бразилії, і там вакцина продемонструвала меншу ефективність.
CoronaVac не входить у список вакцин проти COVID-19, схвалених Всесвітньою організацією охорони здоров'я для екстреного застосування (у списку зараз указано препарати від Pfizer/BioNTech, Johnson & Johnson і два варіанти вакцини від Oxford/AstraZeneca), але її зареєстрували і застосовують у низці країн, зокрема в Китаї, Туреччині та Індонезії.