За рік понад 85 тис. українців звернулися по психологічну допомогу до сімейних лікарів – МОЗ
В Україні за рік 85 425 пацієнтів звернулися по психологічну підтримку до лікарів первинки (сімейного лікаря, терапевта або педіатра). Про це 1 грудня повідомило Міністерство охорони здоров'я.
Наприкінці минулого року Національна служба здоров'я (НСЗУ) запровадила новий пакет програми медгарантій "Супровід і лікування дорослих та дітей із психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги". Це було викликано потребами, спричиненими війною: усе більше українців відчувають симптоми, які свідчать про певні розлади ментального здоров'я.
За рік понад 800 медзакладів зголосилися надавати послуги за відповідним договором із НСЗУ. Послуги психологічної допомоги на первинному рівні надали понад 85 тис. пацієнтів.
За надані послуги НСЗУ сплатила медзакладам 12,8 млн грн.
Водночас у МОЗ наголосили, що людей, які потребують допомоги, набагато більше. За дослідженням Gradus Research, попри потребу у психологічній підтримці лише 6% людей справді звертаються до фахівців по неї. Здебільшого людей зупиняє страх не отримати або втратити роботу і вплив на репутацію на роботі.
У міністерстві нагадали, що послуги з охорони психічного здоров'я можуть надати сімейний лікар, терапевт і педіатр, які працюють у закладах із договором на пакет "Супровід і лікування дорослих та дітей із психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги". Ці фахівці пройшли спеціальне навчання ВООЗ mhGAP і можуть надавати першу психологічну допомогу. Знання, здобуті на курсі, дають можливість лікарям первинної ланки розпізнати симптоми ментальних розладів і скерувати пацієнта до спеціаліста в разі потреби.
Щоб знайти потрібного лікаря, можна скористатися онлайн-мапою або зателефонувати до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.