Зеленський висловився за збільшення кількості військових капеланів
Глава Української держави Володимир Зеленський 2 квітня зустрівся з представниками протестантських та римсько-католицьких церков, які проживають в Україні. Про це президент поінформував в Х.
"Привітав із Великоднем і подякував за служіння заради блага наших людей і життя в Україні. Цінуємо, що в усій нашій країні звучать молитви за справедливий мир для всіх наших людей, кожен може отримати необхідну підтримку. І особливо цінуємо те, що християнські церкви допомагають нести у світ правду про російське зло та цю війну", – написав Зеленський.
Президент під час зустрічі також подякував за службу військовим капеланам, наголосив пресцентр ОП.
"Це дуже важливо, що у наших хлопців на фронті є така можливість, що ви дбаєте про них. […] Я багато разів зустрічався з ними на фронті, із хлопцями, із дівчатами, із нашими українськими капеланами. І всі за це дуже вдячні, – сказав Зеленський на опублікованому відео. – Було б дуже позитивно сприйнято, якби ми могли збільшити склад наших військових капеланів, тому що дійсно не вистачає".
Окрім того, президент попросив представників протестантських та римсько-католицьких церков "більш тісніше працювати з колегами за кордоном".
"Тому що хоч і держава, і церква розділені, але, тим не менш, церква має великий вплив за кордоном на суспільство, на лідерів. І для нас це дуже важливий сигнал щодо підтримки наших партнерів", – зазначив Зеленський.
Контекст:
10 березня Зеленський подякував кожному українському капелану на передовій, "які – з армією, у силах оборони" і "підтримують і молитвою, і розмовою, і справою". "Ось що таке церква – з людьми. А не за 2,5 тис. км – десь там займатися віртуальним посередництвом між тим, хто хоче жити, і тим, хто хоче тебе знищити", – сказав президент.
Перед цим, в інтерв'ю, опублікованому 9 березня, глава римсько-католицької церкви папа римський Франциск, говорячи про війну в Україні, заявив, що у сторони, яка програє, "має бути мужність вести переговори". "Я вважаю, що сильнішим буде той, хто дивиться на ситуацію, думає про людей, має сміливість підняти "білий прапор", щоб вести переговори", – сказав понтифік, не назвавши прямо сторони, яка, на його думку, програє.
У Ватикані, коментуючи висловлювання папи римського в інтерв'ю, заявили, що Франциск не просив Україну здатися. Прессекретар Ватикану Маттео Бруні пояснив, що понтифік узяв образ "білого прапора", запропонований інтерв'юером, щоб позначити припинення воєнних дій, перемир'я, досягнуте за допомогою "мужності переговорів".