CAS може ухвалити рішення щодо допінгу в російському спорті після Олімпіади 2020 року – ЗМІ
Спортивний арбітражний суд (CAS) може не встигнути ухвалити рішення у справі Росії та ВАДА до Олімпіади 2020 року в Токіо через велику кількість листів від зацікавлених сторін, пише The New York Times.
Спортивний арбітражний суд (CAS) може ухвалити рішення про дискваліфікацію Росії зі спортивних подій через допінг після Олімпіади 2020 року, яку проведуть у Токіо, пише The New York Times.
CAS надсилають велику кількість листів щодо справи Росії й ВАДА. Більшість звернень надходить від Олімпійського комітету Росії. Також є листи від міжнародних організацій, які нібито є дружніми з РФ.
За інформацією джерела, великий обсяг листів так уповільнив арбітражний процес, що CAS може не встигнути ухвалити рішення до Олімпіади 2020 року.
Слухання у справі Росії та ВАДА може відбутися наприкінці квітня – на початку травня, а може, його відкладуть ще на пізніший термін.
За словами британського спортивного юриста Грегорі Іоаннідіса, остаточне рішення може бути ухвалено за чотири місяці після закінчення слухань.
Росія зможе взяти участь в Олімпіаді 2020 року, якщо CAS не встигне ухвалити рішення. До вердикту Спортивного арбітражного суду покарання ВАДА чинності не набуде.
Олімпійські ігри 2020 року триватимуть у столиці Японії – Токіо із 24 липня до 9 серпня.
Восени 2015 року, після доповіді незалежної комісії ВАДА на чолі з Річардом Маклареном про масове вживання допінгу в російському спорті, було припинено статус Російського антидопінгового агентства (РУСАДА) і роботу Московської антидопінгової лабораторії.
Комісія Макларена навела подробиці державної підтримки допінгу в Росії. Зокрема, ішлося про підміну допінг-проб чемпіонів та призерів Олімпіади 2014 року в Сочі.
У 2017 році ВАДА ухвалило рекомендацію про невідповідність РУСАДА кодексу організації.
У грудні 2017 року Міжнародний олімпійський комітет через систематичне порушення антидопінгових правил усунув від участі в зимовій Олімпіаді 2018 року у Пхьончхані Національний олімпійський комітет РФ. Російські спортсмени змагалися під олімпійським прапором. Санкції також наклали на Параолімпійський комітет РФ.
РУСАДА не визнавало висновків комісії Макларена. Проте у 2018 році російська сторона погодилася на поступки і надала ВАДА доступ до допінг-проб, опечатаних у московській лабораторії.
20 вересня 2018 року виконавчий комітет ВАДА проголосував за відновлення повноважень РУСАДА.
13 березня 2019 року ВАДА зняло дискваліфікацію з РУСАДА за умови, що міжнародним експертам нададуть доступ до системи управління лабораторною інформацією московської лабораторії.
У квітні ВАДА повідомило, що його експерти отримали 2262 допінг-проби російських спортсменів, які зберігали в московській лабораторії.
2 липня пресслужба ВАДА інформувала, що агентство підозрює 298 російських спортсменів у порушенні антидопінгових правил.
У вересні ЗМІ повідомляли, що росіяни, перш ніж передати дані у ВАДА, підробляли їх, намагаючись приховати системне вживання допінгу російськими спортсменами.
9 грудня виконком Всесвітнього антидопінгового агентства через порушення антидопінгових правил на чотири роки усунув Росію від міжнародних змагань, зокрема від Олімпіади 2020 року в Токіо. Російське антидопінгове агентство того самого дня позбавили статусу відповідності Всесвітньому антидопінговому кодексу за маніпуляцію даними про допінг-проби, роботу московської лабораторії знову зупинили.
27 грудня РУСАДА повідомило ВАДА про свою незгоду з усуненням Росії від міжнародних змагань і подало апеляцію до CAS.