Абрамович оголосив про продаж "Челсі" та пообіцяв передати виручені гроші у фонд допомоги постраждалим у війні в Україні
Він повідомив, що ухвалив таке рішення на користь клубу, уболівальників, співробітників, а також спонсорів та партнерів.
"Знайте, що це було неймовірно складне рішення для мене, і мені боляче розлучатися з клубом ось так. Проте я вважаю, що це у кращих інтересах клубу", – ідеться в заяві.
Абрамович повідомив, що всі отримані від продажу гроші передадуть у благодійний фонд, який створять для допомоги постраждалим у війні в Україні.
"До цього входить надання критично важливих засобів для задоволення невідкладних потреб жертв, а також підтримки довгострокової роботи з відновлення", – уточнив бізнесмен.
Абрамович купив "Челсі" у 2003 році за 140 млн фунтів стерлінгів ($223 млн на той час), уточнив "Інтерфакс".
Швейцарський мільярдер Гансйорг Віс, який проживає у США, повідомив швейцарській газеті Blick, що йому "і ще трьом людям" 1 березня надійшла пропозиція купити клуб. Він сказав, що "Абрамович намагається продати всі свої вілли в Англії, він також хоче швидко позбутися "Челсі". Але, за словами швейцарського бізнесмена, Абрамович наразі "вимагає [за "Челсі"] занадто багато".
Associated Press повідомило, посилаючись на інформацію одного з потенційних покупців, що Абрамович хоче отримати за клуб щонайменше $2,5 млрд.
Абрамович почав продавати свої активи через імовірні санкції у Великобританії у зв'язку з нападом Росії на Україну, зазначила "Русская служба ВВС". 24 лютого прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон оголосив про введення санкцій проти російських банків і чиновників, а також анонсував обмеження проти багатих росіян. "Олігархи не зможуть переховуватися у Лондоні", – наголосив він.
Журнал Forbes оцінює статки Абрамовича у $14,5 млрд, він посідає 12-те місце в рейтингу найбагатших бізнесменів Росії. Абрамович не коментував вторгнення Росії в Україну. На сьогодні лише три російські бізнесмени – Михайло Фрідман (статки – $15,5 млрд, №11 у списку російського Forbes), Олег Тиньков ($4,7 млрд, 32-ге місце) та Олег Дерипаска ($3,8 млрд, 37-ме місце) – закликали припинити бойові дії.
Контекст:
Уранці 24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про вторгнення російських військ до України. Він заявив, що мета РФ – "демілітаризація і денацифікація України". Приблизно о 5.00 збройні сили РФ атакували Україну з півдня, півночі (зокрема з території Білорусі) та сходу. Вони почали обстрілювати українські позиції на Донбасі, завдали ракетно-бомбових ударів по низці аеродромів та інших військових об'єктах. Російські війська атакують житлові квартали, дитячі садки та лікарні. За даними української сторони, РФ застосовує в Україні реактивні системи залпового вогню "Град" та "Ураган".
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що Путін розпочав повномасштабну війну проти України, і закликав світ відреагувати. В Україні оголосили воєнний стан і загальну мобілізацію.
Жертвами російської агресії стало, станом на 28 лютого, 352 мирні жителі, поранення дістало 2040 людей. Станом на 2 березня загинула 21 дитина.
За даними станом на ранок 2 березня, окупанти втратили 5840 осіб особового складу. Також знищено понад 60 літаків і вертольотів, 862 бойові броньовані машини, 85 артилерійських систем та безліч іншої техніки. Кількість полонених окупантів українська влада не розкриває.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що окупанти з першої години вторгнення б'ють по цивільній інфраструктурі. За словами президента, дії російських окупаційних військ в Україні мають ознаки геноциду.
27 лютого Україна подала позов проти Росії до Міжнародного суду ООН, висунувши вимогу "притягнути Росію до відповідальності за спотворення поняття геноциду для виправдання агресії". Прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан особисто ініціював розслідування щодо вторгнення РФ в Україну.
Через вторгнення РФ до України західні країни наклали на Росію санкції. Обмеження, зокрема, стосуються великих російських банків, нафтового ринку Росії та низки наближених до Путіна посадовців та їхніх дітей. Після того як Росія відмовилася припинити агресію проти України, ЄС, США, Великобританія та Канада вирішили занести до санкційного списку самого Путіна. Окрім того, санкції ввели проти Центробанку Росії (йому заборонили операції, пов'язані з управлінням резервами та активами, після чого рубль впав до історичного мінімуму), а деякі російські банки від'єднали від міжнародної міжбанківської системи SWIFT.