МОК пропонує заохотити російських спортсменів за їхню співучасть у геноциді та воєнних злочинах – Подоляк
"МОК, який вимагає "автономії спорту", пропонує світу добровільно заохотити членів російських збірних за їхню співучасть у геноциді, воєнних злочинах, пропаганді насильства", – написав Подоляк.
Він вважає, що "Бах промоутує не спорт, а класичний нацистський "тріумф волі", лише "російський цього разу".
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
10 березня Міжнародна федерація фехтування (FIE) вирішила допустити до міжнародних змагань фехтувальників із Росії та Білорусі, знявши заборону на їхню участь у міжнародних змаганнях і дозволивши участь в олімпійській кваліфікації у фехтуванні. "Суспільне" зазначає, що атлети із цих країн, причетних до агресії проти України, матимуть змогу брати участь у чемпіонатах Європи та світу.
Українці це рішення розкритикували.
13 березня МОК прокоментував рішення FIE. Олімпійський комітет фактично не висловив заперечень проти рішення допустити російських і білоруських спортсменів до змагань, а також заявив, що "будь-яка форма дискримінації несумісна з належністю до олімпійського руху".
Контекст:
У зв'язку з повномасштабним вторгненням РФ в Україну 24 лютого 2022 року виконавча рада МОК 28 лютого рекомендувала виключити спортсменів РФ і Білорусі з усіх міжнародних змагань, а також не запрошувати на заходи посадовців із цих країн.
25 січня 2023 року МОК виступив із заявою, в якій зазначив, що санкції проти Росії та Білорусі як держав залишаються чинними, але в МОК вирішили додатково вивчити можливість участі окремих спортсменів із РФ і Білорусі у змаганнях за суворих умов.
Президент України Володимир Зеленський після цього запросив Баха в Бахмут, "щоб він побачив на власні очі, що нейтральності не існує". Зеленський 24 січня під час телефонної розмови з президентом Франції Еммануелем Макроном наголосив, що "спортсменам з Росії не місце на Олімпійських іграх у Парижі", а 29 січня написав французькому лідеру листа на цю тему.
За даними прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля, унаслідок російської агресії загинуло понад 200 українських спортсменів і тренерів.
31 січня у МОК заявили, що затверджених санкцій проти російських і білоруських спортсменів не переглядатимуть.
Не допускати спортсменів із Росії та Білорусі до Олімпіади 2024 закликали міністри спорту Польщі, Латвії, Литви й Естонії. Аналогічну спільну заяву зробили спортивні організації Данії, Фінляндії, Ісландії, Норвегії, Швеції, Гренландії, Фарерських і Аландських островів. А міністр спорту й туризму Польщі Каміль Бортничук припустив, що в разі допуску російських і білоруських спортсменів Олімпіаду 2024 у Парижі може бойкотувати до 40 країн.