Спортивний арбітражний суд опублікує причини недопуску на Олімпіаду стосовно кожного російського спортсмена

Спортивний арбітражний суд навів докази, на підставі яких не допустив російських спортсменів на Олімпіаду
Фото: ЕРА

Генеральний секретар Спортивного арбітражного суду Матьє Ріб пообіцяв, що стосовно кожного випадку введення санкцій щодо російських спортсменів буде опубліковано мотивувальну частину.

Спортивний арбітражний суд вирішив, що опублікує причини недопуску кожного російського спортсмена, який дістав відмову у запрошенні на Олімпіаду 2018. Про це заявив генеральний секретар Спортивного арбітражного суду Матьє Ріб в інтерв'ю RT.

"За кожним індивідуальним випадком буде опубліковано мотивувальну частину. Там буде наведено докази, які Міжнародний олімпійський комітет використовував, аби відмовити російським спортсменам у запрошенні", – пояснив Ріб.

У листопаді 2015 року Всесвітнє антидопінгове агентство опублікувало доповідь, у якій звинуватило РФ у державній підтримці допінгу.

Після цього збірні Росії з легкої та важкої атлетики відсторонили від Олімпійських ігор 2016 року. Також російську збірну в повному складі не допустили до літньої Паралімпіади.

У грудні 2017 року МОК через систематичне порушення антидопінгових правил відсторонив від участі в зимовій Олімпіаді у 2018 році у Пхьончхані Національний олімпійський комітет РФ. До участі в Іграх допустили окремих російських спортсменів, які виконали кваліфікаційний норматив і пройшли спеціальні допінг-тести. Вони змагаються під олімпійським прапором.

42 російські спортсмени, яких МОК довічно відсторонив від участі в Олімпіадах, подали апеляцію до Спортивного арбітражу в Лозанні.

1 лютого 2018 року швейцарський суд зняв усі санкції із 28 представників зимових видів спорту із РФ. Ще 11 спортсменам скасували довічну дискваліфікацію, але заборону на їхню участь в Олімпіаді 2018 року в південнокорейському Пхьончхані залишили чинною.

МОК висловив розчарування рішенням арбітражу в Лозанні.

9 лютого CAS відхилив позови 47 російських спортсменів і тренерів до МОК. Апеляції розглядала спеціальна виїзна комісія суду у Пхьончхані. Вона не виявила дискримінації або несправедливості в рішеннях МОК.