ВАДА і МОК відмовилися розслідувати факт застосування допінгу ямайськими спортсменами – ARD

ВАДА і МОК не стали розслідувати позитивні допінг-проби ямайців

Фото: EPA

У Всесвітньому антидопінговому агентстві і Міжнародному олімпійському комітеті заявили, що заборонений препарат кленбутерол виявили в допінг-пробах не тільки ямайських легкоатлетів, крім того його концентрація в організмі була занадто низькою, йдеться у розслідуванні німецького телеканала ARD.

Всесвітнє антидопінгове агентство (ВАДА) і Міжнародний олімпійський комітет (МОК) не стали розслідувати факт застосування допінгу ямайськими спринтерами на Олімпійських іграх у Пекіні у 2008 році. Про це йдеться у фільмі "Допінг: цілком таємно" німецького телеканала ARD.

У розслідуванні зазначають, що ВАДА та МОК "абсолютно точно" володіли всією необхідною інформацією про позитивні допінг-проби, але ухвалили рішення зупинити розслідування щодо спринтерів. Гендиректор ВАДА Олів'є Нігглі заявив, що знав про невелику кількість кленбутеролу в пробах ямайців.

У МОК пояснили це рішення тим, що мінімальні сліди кленбутерола знайшли в багатьох спортсменів із різних країн, а не тільки у ямайських бігунів, з чого керівництво МОК зробило висновок, що спортсменів може бути необґрунтовано звинувачено у вживанні заборонених речовин.

У МОК висунули припущення, що заборонений препарат міг потрапити в кров спортсменів через заражене китайське м'ясо.

Телеканал ARD провів кілька розслідувань про застосування допінгу в сучасному спорті. Репортаж про застосування заборонених препаратів російськими спортсменами спровокував міжнародний скандал і став приводом для відсторонення легкоатлетів із РФ від Олімпіади–2016. Крім того, у повному складі від участі у Паралімпіаді–2016 відсторонили російських паралімпійців.