Дружина Сущенка: Чоловік бореться за будь-яку звістку з дому. На побаченні розповідав, як здивований, що стільки людей в Україні й на Заході його знає G

Сущенка затримали в Росії у вересні 2016 року
Фото: ЕРА

Багато українських дітей надсилає листи ув'язненому в російській в'язниці українському журналісту Романові Сущенку, розповіла в інтерв'ю виданню "ГОРДОН" дружина політв'язня Анжеліка Сущенко.

Укладений у російській в'язниці український журналіст Роман Сущенко бореться за будь-яку звістку з дому, йому дуже важливо одержувати листи. Про це в інтерв'ю виданню "ГОРДОН" розповіла дружина політв'язня Анжеліка Сущенко.

Вона зазначила, що для того, щоб зв'язатися з Сущенком у телефонному режимі, потрібно брати спеціальний дозвіл тюремного начальства. Водночас усі розмови прослуховують.

"Одного разу почала телефоном розповідати Роману про те, які акції на його підтримку проходять у Києві. Це якраз річниця його затримання була. Розмову одразу ж заглушили. Знаєте, як раніше було: натискають кнопочку – і ти нічого не чуєш, хоча залишаєшся на телефонній лінії. Зайве слово або тема, яка їм не подобається, – і все, зв'язок обривається", – розповіла Анжеліка.

Дружина Сущенка зазначила, що листи до ув'язненого йдуть по два-три місяці, проходять цензуру.

"На кожному листочку стоїть спеціальний штамп. Якщо щось не сподобалося тюремній цензурі, лист відправляється у сміттєвий кошик. Листи обов'язково мають бути лише російською. Незважаючи на це, дуже багато листів доходить, зокрема з Канади, Франції, інших західних країн. Наші українські діти теж дуже багато листів надсилають, хоча видно, як їм важко писати російською. Це мені чоловік розповідав. Йому дуже важливі ці листи. Він бореться за будь-яку звістку з дому. На побаченні розповідав, як здивований, що стільки людей в Україні і на Заході його знають", – сказала вона.

Дружина Сущенка: Як Романа затримали? Удень, у центрі Москви, мішок на голову, затягли в авто – і все. Це Росія. Читайте повну версію інтерв'ю

Кореспондента "Укрінформу" Сущенка затримали 30 вересня 2016 року у Москві. ФСБ назвала його кадровим співробітником української військової розвідки. Проти нього відкрили кримінальну справу за статтею "шпигунство". Судовий процес відбувався у закритому режимі.

Обвинувачення просило засудити журналіста до 14 років колонії. В останньому слові українець сказав, що не визнає себе винним, і попросив суд винести виправдувальний вирок.

4 червня суд у Москві засудив Сущенка до 12 років колонії суворого режиму.

5 червня адвокати Сущенка оскаржили вирок.