У СБУ заявили, що протягом 2018 року на об'єкти критичної інфраструктури України було здійснено 35 кібератак спецслужб РФ
У СБУ повідомили, що виявили п'ять хакерських угруповань та ідентифікували дев'ятьох осіб, яких російські спецслужби задіяли для кібератак.
Із початку року хакери за завданням спецслужб РФ здійснили 35 кібератак на українські автоматизовані системи і бази даних об'єктів критичної інфраструктури. Про це заявили у прес-центрі СБУ.
"Тільки протягом 2018 року на виконання завдань російських спецслужб зловмисники здійснили 35 кібератак на українські автоматизовані системи та бази даних об'єктів критичної інфраструктури в галузях енергетики, транспорту, зв'язку, банківської сфери тощо", – повідомили у спецслужбі.
У СБУ зазначили, що виявили п'ять хакерських угруповань та ідентифікували дев'ятьох осіб, яких російські спецслужби задіяли для кібератак.
У відомстві підкреслили, що розкриття спецслужбами Нідерландів і Великобританії масштабної кібероперації офіцерів ГУ Генштабу міноборони Росії проти Організації із заборони хімічної зброї є черговим підтвердженням деструктивної діяльності Москви і поширення гібридної агресії Кремля на інші держави.
"Уряд та силові структури РФ прикривають своїх кіберзлочинців від відповідальності за вчинені злочини та фактично припинили дотримання своїх міжнародних зобов'язань. Така безвідповідальна та деструктивна поведінка є неприпустимою для постійного члена Ради Безпеки ООН. Розслідування європейських колег ще раз засвідчили, що кібертероризм та кібершпигунство стали одним із ключових інструментів агресивної політики Кремля проти цивілізованого світу", – підсумували у СБУ.
4 жовтня міністр оборони Нідерландів Анк Бейлевелд на прес-конференції назвала імена чотирьох росіян, яких було вислано із країни у квітні 2018 року. Це Олексій Моренець, Євген Серебряков, Олег Сотников і Олексій Мінін. Міністр заявила, що вони планували здійснити кібератаку на ОЗХЗ. У Нідерландах уважають, що атаку було заплановано в Головному розвідуправлінні Генштабу збройних сил РФ. За даними чиновників, у підозрюваних із собою були дипломатичні паспорти.
Також Бейлевелд заявила, що військова розвідка Росії намагалася викрасти документи про розслідування авіакатастрофи рейсу MH17. За її словами, ноутбук одного з чотирьох висланих із Нідерландів російських розвідників було під′єднано до мереж Малайзії.
У мін'юсті США 4 жовтня обвинуватили сімох росіян, серед яких Сотников, Серебряков, Мінін і Моренець, у кібератаках, шахрайстві, крадіжці особистих даних і відмиванні грошей. Зокрема, як стверджують в американському відомстві, вони здійснювали атаки на ФІФА, ВАДА, лабораторію у Швейцарії, і від їхніх дій постраждало 250 спортсменів у 30 країнах світу.