Мін'юст США обвинуватив сімох офіцерів ГРУ РФ у хакерських атаках і дезінформаційних операціях
Обвинувачення сімом росіянам у США висунули за комп'ютерні злами, шахрайство з мережами, крадіжку особистих даних і відмивання грошей. За даними американського слідства, вони здійснювали атаки на ФІФА, Всесвітнє антидопінгове агентство (ВАДА) та лабораторію у Швейцарії.
Міністерство юстиції США 4 жовтня висунуло обвинувачення сімом офіцерам Головного розвідуправління Генштабу РФ у кібератаках і дезінформаційних операціях. Про це повідомила прес-служба американського відомства.
Звинувачення висунули за комп'ютерні злами, шахрайство з мережами, крадіжку особистих даних і відмивання грошей. За інформацією Мін'юсту, вони здійснювали атаки на ФІФА, Всесвітнє антидопінгове агентство (ВАДА) та лабораторію у Швейцарії, а також на компанію Westinghouse Electric Company, яка постачає ядерне паливо Україні.
США обвинувачують громадян РФ Олексія Моренця, Євгенія Серебрякова, Івана Єрмакова, Артема Малишева, Дмитра Бадіна, Олега Сотникова та Олексія Мініна. У Мін'юсті зазначили, що Бадіна, Малишева і Єрмакова також обвинувачують у США у втручанні в президентські вибори 2016 року. Моренця, Серебрякова, Сотникова і Мініна теж обвинувачують Нідерланди у спробі здійснити кібератаку на Організацію із заборони хімічної зброї.
Зазначають, що з 2014-го до травня 2018 року, ці особи проводили постійні і складні комп'ютерні вторгнення, що торкалися громадян США, юридичних осіб, міжнародних організацій та їхніх співробітників по всьому світу, Наголошують, що атаки здійснювали "у стратегічних інтересах російського уряду".
У Мін'юсті США заявили, що метою зламів була подальша публікація викраденої інформації "в межах кампанії із впливу і дезінформації", покликаної підірвати діяльність міжнародних антидопінгових організацій та офіційних осіб, які публічно викрили вживання допінгу російськими спортсменами, і нашкодити репутації інших спортсменів по всьому світу, брехливо стверджуючи, що вони вживали заборонені препарати.
За даними ФБР, коли співробітники ГРУ не могли влаштовувати кібератаки віддалено, вони їздили до Бразилії, Нідерландів і Швейцарії.
На прес-конференції 4 жовтня помічник міністра юстиції з питань нацбезпеки Джон Демерс заявив, що від дій хакерів постраждало 250 спортсменів у 30 країнах світу, повідомила прес-служба відомства.
Восени 2015 року після доповіді незалежної комісії ВАДА на чолі з Річардом Маклареном про масове вживання допінгу в російському спорті припинили статус антидопінгового агентства Росії (РУСАДА). Комісія Макларена навела подробиці державної підтримки допінгу в Росії. Зокрема, мова йшла про підміну допінг-проб чемпіонів та призерів зимових Олімпійських ігор 2014 року в Сочі.
РУСАДА до 2018 року не визнавало висновків комісії Макларена про існування державної системи допінгу у РФ і не надавало ВАДА доступу до допінг-проб, опечатаних у московській лабораторії.
Через допінг-сканда збірні Росії з легкої і важкої атлетики відсторонили від Олімпійських ігор 2016 року. Також російську збірну в повному складі не допустили до літньої Паралімпіади.
5 грудня 2017 року Міжнародний олімпійський комітет через систематичне порушення антидопінгових правил відсторонив від участі в зимовій Олімпіаді 2018 року Національний олімпійський комітет Росії.