11 тис. осіб та сотні одиниць техніки. У Генштабі ЗСУ розповіли про втрати російських окупантів

Російські війська втратили вже 44 літаки
Фото: Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine / Facebook
Станом на ранок 6 березня від початку повномасштабного вторгнення армії РФ в Україну людські втрати російських військ орієнтовно становили понад 11 тис. осіб. Про це повідомив пресцентр Генштабу Збройних сил України у Facebook.

Втрати російської армії становлять:

  • особистий склад – понад 11 тис. осіб;
  • танки – 285 одиниць;
  • ББМ – 985 одиниць;
  • артилерійські системи – 109 одиниць;
  • РСЗВ – 50 одиниць;
  • засоби ППО – 21 одиниця;
  • літаки – 44 одиниці;
  • гелікоптери – 48 одиниць;
  • автомобільна техніка – 447 одиниць;
  • легкі швидкісні катери – дві одиниці;
  • цистерни з ПММ – 60 одиниць;
  • БПЛА оперативно-тактичного рівня – чотири одиниці.

"Дані уточнюються. Підрахунок ускладнюється високою інтенсивністю бойових дій", – додали у Генштабі.

У пресцентрі поінформували, що в Луганській області "весь передній край усіяний трупами та підбитою технікою загарбників".

"Учора до центральної міської лікарні населеного пункту Брянка Луганської області з передових позицій доставлено понад 650 поранених представників російських окупаційних військ. Більша частина – з попаснянського напрямку. Усі вони переважно у тяжкому стані: множинні осколкові поранення, відірвані кінцівки ніг або рук тощо. Через відсутність у лікарні вільних місць окупанти, які отримали незначні тілесні ушкодження (контузії, легкі поранення), навіть не приймаються до медичного закладу. Після надання першої медичної допомоги їх у супроводі озброєного конвою із числа регулярних військ збройних сил РФ переміщують на лінію бойового зіткнення для ведення подальших бойових дій у якості "гарматного м’яса". Відомо, що особовий склад 6-го окремого мотострілецького полку наляканий та деморалізований, шукає шляхи до дезертирства", – додали у Генштабі ЗСУ.

Контекст:

Уранці 24 лютого Путін оголосив про вторгнення російських військ в Україну. Він заявив, що мета РФ – "демілітаризація і денацифікація України". Приблизно о 5.00 збройні сили РФ атакували Україну з півдня, півночі (зокрема з території Білорусі) та сходу. Вони почали обстрілювати українські позиції на Донбасі, завдали ракетно-бомбових ударів по низці аеродромів та інших військових об'єктах. Російські війська атакують житлові кварталидитячі садки та лікарні. За даними української сторони, РФ застосовує в Україні реактивні системи залпового вогню "Град" та "Ураган".

Точна кількість жертв російської агресії наразі невідома. Українська влада повідомляла, що станом на 28 лютого загинуло 352 мирні жителі, поранення дістало 2040 осіб (новіших даних влада не публікувала). Відомо, що серед загиблих в Україні – 28 дітей. Про втрати серед українських військовослужбовців Зеленський востаннє говорив 25 лютого – за перший день війни, за його інформацією, загинуло 137 військовослужбовців.

Скільки саме військовослужбовців захоплено в полон, українська влада не уточнювала. Зеленський казав, що готовий  передати їх матерям, якщо ті приїдуть в Україну. 

Росія офіційно визнала загибель 498 російських військовослужбовців, ще 1597, за даними міністерства оборони РФ станом на 2 березня, дістали поранення.

Президент України повідомив, що окупанти з першої години вторгнення б'ють по цивільній інфраструктурі. За словами президента, дії російських окупаційних військ в Україні мають ознаки геноциду.

27 лютого Україна подала позов проти Росії до Міжнародного суду ООН, вимагаючи "притягнути Росію до відповідальності за спотворення поняття геноциду для виправдання агресії". Прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан особисто ініціював розслідування щодо вторгнення РФ в Україну.

Через вторгнення РФ в Україну західні країни ввели проти Росії санкції, зокрема персональні проти Путіна.