Американський конгресмен назвав українців "гарматним м'ясом" і запросив Путіна із Зеленським до Аризони. У МЗС України відповіли
"Західні країни, схоже, безтурботно ставляться до використання українців як гарматного м'яса й не зацікавлені в деескалації... Я не дипломат. Але я не можу більше мовчати, бо смерть і руйнування не лише тривають в Україні, а й фінансує їх моя власна країна. Я змушений запросити президентів Путіна й Зеленського до Аризони, щоб почати переговори про деескалацію ядерної напруженості, припинення війни та припинення прикрих смертей і руйнувань, від яких страждають обидві країни", – заявив Госар.
Він також закликав "шукати мирного рішення в Україні".
Госар – із MAGA-крила республіканців, які підтримують експрезидента Дональда Трампа, його політику й конспірологічні теорії, зазначає LIGA.net. Він був серед 10 республіканців у Палаті представників, які проголосували проти законопроєкту про лендліз для України.
На цю заяву 29 жовтня відреагував спікер МЗС України Олег Ніколенко у Facebook. Він підкреслив, що порівняння українців із "гарматним м'ясом", яке використав конгресмен, "є абсолютно неприйнятним".
"США добре відомі цінності, за які бореться український народ, – свободу, демократичний розвиток, верховенство права й повагу до прав людини. Ставити під сумнів підтримку України – давати Путіну зелене світло на продовження вбивств українців та знищення демократії", – написав Ніколенко.
Він зазначив, що наближення виборів не має перетворювати політиків на "відірваних від реальності популістів".
"Переконані, що висловлювання окремих конгресменів не вплинуть на продовження двопартійної підтримки України з боку США", – додав представник МЗС.
Контекст:
Президент України Володимир Зеленський напередодні повномасштабної війни й протягом кількох місяців після її початку наполягав на особистій зустрічі з Путіним, але в Москві відповідали відмовою.
17 травня в Офісі президента України заявили, що переговорний процес між країнами, який відбувся на рівні делегацій, припинено, оскільки наразі з російської сторони немає конкретики, яку можна було б обговорювати. Відтоді його не було відновлено.
У Кремлі неодноразово висували вимогу капітуляції України та прийняття умов РФ. Путін заявляв 7 липня, що РФ "серйозно поки що нічого не починала" у війні проти України, але водночас не відмовляється від мирних переговорів.
У липні Зеленський заявив, що українці після всіх трагедій за час війни не налаштовані на переговори з Росією. За його словами, "суспільство вважає, що спочатку мають мають звільнити всі території, а потім уже можна буде домовлятися".
30 вересня Путін у зверненні, присвяченому незаконній анексії українських територій, висунув вимогу до України припинити вогонь і негайно сісти за стіл переговорів, водночас відкинувши, що повернення Україні її територій буде на порядку денному.
У відповідь Зеленський заявив, що Україна хоче досягти домовленостей із РФ, але з нинішнім президентом це неможливо. "Він не знає, що таке гідність і чесність. Тому ми готові до діалогу з Росією, але вже з іншим президентом", – сказав він.
4 жовтня Зеленський ввів у дію ухвалене 30 вересня рішення Ради нацбезпеки і оборони, у якому офіційно констатують "неможливість проведення переговорів із Путіним".