Лавров знову заговорив про переговори з Україною. У МЗС України нагадали про російські злочини
За словами Лаврова, президент Росії Володимир Путін "неодноразово говорив", що Росія "ніколи не відмовлялася й не відмовляється від переговорів", і що це нібито робить саме Україна.
"Готовність Росії, зокрема її президента Путіна, до переговорів залишається незмінною", – сказав Лавров.
Водночас він каже, що в Росії "завжди готові вислухати західних колег", акцентуючи на "ініціативах із боку американців і деяких інших західних колег, які просили про телефонні розмови з російським лідером".
Лавров також вважає, що Росії мають "запропонувати якісь серйозні підходи, які сприятимуть розрядці напруженості й повністю враховуватимуть інтереси Російської Федерації та її безпеки".
Чергові заяви з Росії прокоментували в Міністерстві закордонних справ України.
"Поведінка росіян така передбачувана: якщо вони вчинять злочин увечері, чекайте, що вранці вони запропонують "поговорити". Учора вони наражали на ризик голоду мільйони людей – сьогодні імітують готовність до переговорів. Ніхто не має обманюватися цим", – твітнув глава МЗС України Дмитро Кулеба.
Спікер МЗС Олег Ніколенко відповів на заяви Лаврова у Facebook.
"Єдиною реалістичною пропозицією має бути негайне припинення Росією війни проти України та виведення російських військ з української території за межі кордонів станом на 1991 рік", – написав він.
За словами українського дипломата, "той, хто дійсно прагне переговорів, не знищує енергетичну систему країни, щоб її населення замерзло взимку, не займається масовими стратами цивільних людей, не обстрілює житлові квартали, не оголошує мобілізацію додаткових 300 тис. військовослужбовців, не блокує постачання зернових, не висуває ультиматумів".
"Заява Лаврова про готовність до переговорів є не що інше, як чергова димова завіса, аби виграти час на тлі поразок російської армії. Допоки Росія продовжує скоювати злочини в Україні, відповідь має бути одна – на полі бою", – пояснив Ніколенко.
Він від імені України подякував міжнародним партнерам, які "стоять пліч-о-пліч із Україною в її боротьбі за існування".
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
Президент України Володимир Зеленський напередодні повномасштабної війни та протягом кількох місяців після її початку наполягав на особистій зустрічі з Путіним, але в Москві відповідали відмовою.
17 травня в Офісі президента України заявили, що переговорний процес між країнами, який відбувся на рівні делегацій, припинено, оскільки наразі з російської сторони немає конкретики, яку можна було б обговорювати. Відтоді його не було відновлено.
У Кремлі неодноразово вимагали капітуляції України та прийняття умов РФ. Путін заявляв 7 липня, що РФ "серйозно поки що нічого не починала" у війні проти України, але водночас не відмовляється від мирних переговорів.
У липні Зеленський заявив, що українці після всіх трагедій за часи війни не налаштовані на переговори з Росією. За його словами, "суспільство вважає, що спочатку мають звільнити всі території, а потім уже можна буде домовлятися".
30 вересня Путін у зверненні, присвяченому незаконній анексії українських територій, висунув вимогу до України припинити вогонь і негайно сісти за стіл переговорів, водночас відкинувши, що повернення Україні її територій буде на порядку денному.
У відповідь Зеленський заявив, що Україна хоче досягти домовленостей із РФ, але з нинішнім президентом це неможливо. "Він не знає, що таке гідність і чесність. Тому ми готові до діалогу з Росією, але вже з іншим президентом", – сказав він.
4 жовтня Зеленський ввів у дію ухвалене 30 вересня рішення Ради нацбезпеки і оборони, у якому офіційно констатують "неможливість проведення переговорів із Путіним".