Посол Росії у США заявив, що Вашингтон "з позиції сильного" пропонує перемовини про Україну і назвав умови
Вашингтон озвучив Москві три умови для початку переговорів щодо війни Росії проти України. Про це повідомив посол Росії у США Анатолій Антонов в ефірі телеканалу "Россия 24", проінформувало 20 жовтня агентство ТАСС.
За словами Антонова, для цього Росія має "зупинити спеціальну воєнну операцію", як називають війну в російському суспільстві, прибрати російські війська з усієї території України, включно з Кримом, а також "почати думати" про виплати Україні репарацій.
Російський посол вважає, що з Москвою, "як і раніше, говорять з позиції сильного" та "через губу", і висловив сумніви, що на цій основі можна про щось домовлятися.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Президент України Володимир Зеленський ще в липні говорив, що після всіх трагедій за часи війни українці не налаштовані на переговори з Росією. За його словами, "суспільство вважає, що спочатку мають звільнити всі території, а потім уже можна буде домовлятися".
3 вересня радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк писав у Twitter, що "терміни закінчення війни визначатиме лише Україна, звільняючи свої території, як і майбутній обсяг виплат Росією репарацій".
Попередня посада посла Антонова – заступник міністра оборони Росії.
Контекст:
24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про вторгнення в Україну під виглядом таких собі "демілітаризації" та "денацифікації" України.
Вторгненню передували спроби телефонних й очних антикризових переговорів низки світових лідерів із президентом РФ.
Зеленський напередодні повномасштабної війни і протягом кількох місяців після її початку наполягав на особистій зустрічі з Путіним, але у Москві відповідали відмовою.
На початку травня Зеленський заявив, що без припинення вогню зустрічі з Путіним не буде. "Він особисто повинен брати на себе зобов'язання щодо припинення вогню, і бажано публічні", – наголосив президент України.
17 травня в Офісі президента України заявили, що переговорний процес між країнами, який відбувався на рівні делегацій, припинили, оскільки з російського боку немає конкретики, яку можна було б обговорювати.
У Кремлі неодноразово вимагали від України капітуляції і погодження на умови РФ.
30 вересня Путін у зверненні, присвяченому незаконній анексії українських територій, висунув вимогу до України припинити вогонь і негайно сісти за стіл переговорів, водночас відкинувши, що повернення Україні її територій буде на порядку денному.
У відповідь Зеленський заявив, що Україна хоче досягти домовленостей із РФ, але з нинішнім президентом це неможливо. "Він не знає, що таке гідність і чесність. Тому ми готові до діалогу з Росією, але вже з іншим президентом", – сказав він.
4 жовтня Зеленський ввів у дію ухвалене 30 вересня рішення РНБО, у якому офіційно констатують "неможливість проведення переговорів із Путіним".