Арестович: У квітні – травні вирішуватиметься перебіг війни G

До квітня – травня у війні "все більш-менш зрозуміло", зазначив Арестович
Фото: Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine / Facebook
Країни Заходу нададуть Україні досить військової допомоги для організації контрнаступу, його напрям "змінить або переспрямує перебіг війни" Росії проти України.

Таку думку в інтерв'ю головній редакторці "ГОРДОН" Олесі Бацман висловив радник Офісу президента України (ОПУ) Олексій Арестович.

"Умовно кажучи, якщо ми б'ємо на Мелітополь [Запорізької області] і виходимо на межі Криму – це одна історія з абсолютно одними політичними наслідками всередині Росії... Якщо, наприклад, контрнаступ на Донбасі – і ми беремо Донецьк із Луганськом – це інші наслідки, інша історія з іншими рішеннями. Тому вилка буде за інших рівних, найімовірніше, у травні, ближче до травня: квітень – травень, – коли вирішуватиметься знову перебіг війни", – зазначив Арестович.

За його словами, до квітня – травня "все більш-менш зрозуміло".

"Ми будемо вовтузитися із цими 150200 тис. [мобілізованих] у тому чи іншому варіанті, коли вони їх використають, якщо використають. Тому що є люди, які вважають, і досить обґрунтовано вважають, що вони або не використають, або використають частково. Тобто ми знову перебуваємо перед каменем "праворуч підеш, ліворуч підеш, прямо підеш", де важко давати певні прогнози", – наголосив Арестович.

Усе стане зрозумілим, продовжив радник ОПУ, коли російські окупанти "почнуть формувати, наприклад, ударні угруповання".

"Ось тоді стане зрозуміло – де, як і куди. Це займає час. Ми це побачимо, ми про це скажемо. Тобто це не те, що буде таємниця, таємниця – і раптом вони зненацька, в одну ніч, напали. Такого не буде", – резюмував Арестович.

Відео: Алеся Бацман / YouTube

Контекст:

Росія розпочала повномасштабну війну проти України 24 лютого 2022 року. У квітні російські війська вигнали з північних областей. Наприкінці серпня – на початку вересня українські військові розпочали контрнаступ на півдні та сході країни.

28 грудня президент України Володимир Зеленський заявив, що ЗСУ деокупували вже понад 1800 міст і сіл.

Сили оборони України звільнили 40% територій, окупованих після 24 лютого, і 28% усіх окупованих Росією територій, повідомив 2 січня 2023 року головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний.

Українські військові зірвали плани окупантів захопити Соледар та оточити Бахмут до 26 грудня, але наступ росіян на Донбасі триває, наголошував командувач Сухопутних військ ЗСУ і командувач східного угруповання військ генерал-полковник Олександр Сирський 4 січня.

Поблизу Соледара відбуваються жорстокі та найважчі бої, поінформували у Міноборони України 12 січня.

Глава української розвідки Кирило Буданов заявляв, що Україна навесні планує серйозний наступ, у березні бої будуть "найспекотнішими". За його словами, 2023-й буде роком перемоги України.

Українська влада неодноразово заявляла, що має на меті деокупацію всіх захоплених із 2014 року Росією українських територій, зокрема Криму.