Авіація, танки, військовий Шенген. Резніков повідомив головні пункти завтрашнього "Рамштайну"
За його словами, темп роботи групи, де Україну представляють фахівці Міноборони, розвідки, Генерального штабу і дипломатії, "дуже високий".
Порядок денний "Рамштайну" у викладі Резнікова такий:
- захист українського неба, зокрема через залучення авіаційної платформи;
- розвиток "танкової коаліції";
- формування запасу міцності з боєприпасів;
- тренінгові програми для українських військових;
- логістика, обслуговування, ремонт і практична реалізація так званого військового Шенгену.
Глава оборонного відомства прогнозує позитивні результати нової зустрічі із західними союзниками України.
"Напередодні мав низку розмов із партнерами – їхня залученість і підтримка дають оптимізм", – написав він.
Наступне засідання групи "Рамштайн" має відбутися 14 лютого у штаб-квартирі НАТО у Брюсселі.
11 лютого Резніков обговорив телефоном майбутній "Рамштайн" із міністром оборони США Ллойдом Остіном. За результатами розмови глава українського Міноборони зазначив у Twitter, що американці "непохитні в підтримці України".
У пресрелізі Пентагону за підсумками розмови йдеться про те, що міністри обговорили кілька тем, зокрема "протиповітряну оборону й артилерію".
Контекст:
Формат "Рамштайн" заснували навесні 2022 року – 26 квітня на авіабазі ВПС США Рамштайн відбулася перша зустріч консультативної групи з надання допомоги Україні. Резніков після цієї зустрічі заявив, що відбулися "тектонічні зміни" у філософії партнерів щодо передання Україні зброї. Зустрічі консультативної групи вирішили проводити щомісяця.
20 січня 2023 року відбулося восьме засідання союзників у форматі "Рамштайн". Там обговорювали, зокрема, посилення української ППО. Резніков заявляв, що задоволений результатами цієї зустрічі, ЗСУ отримають більше зброї та боєприпасів. За його словами, деякі пакети військової допомоги озвучили "за зачиненими дверима".
У зверненні до учасників засідання президент Володимир Зеленський закликав прискорити темпи надання Україні військової допомоги, дати винищувачі F-16 і далекобійні ракети.
Україна також намагалася добитися рішення про надання західних танків. У межах засідання "Рамштайн" цього не відбулося, проте 25 січня уряд Німеччини ухвалив рішення про надання Україні основних бойових танків Leopard 2 і дозволив іншим країнам їхній реекспорт, а США заявили про надання Україні 31 танка Abrams.