Азовець Дутчак: Вихід з "Азовсталі" відбувся через брак медикаментів. Потрібно було рятувати хлопців G

Медики на "Азовсталі" "робили все, що могли, і навіть більше", наголосив Дутчак. На фото – шпиталь на заводі після удару РФ 28 квітня, внаслідок якого там обвалилася операційна
Скріншот: Полк АЗОВ - офіційний канал / YouTube
Брак медикаментів для поранених, які перебували в польовому шпиталі на заводі "Азовсталь" у Маріуполі Донецької області, став головним аргументом на користь виходу гарнізону з території заводу в полон до російських окупантів. Про це військовослужбовець полку "Азов" Нацгвардії України сержант Владислав Дутчак, який захищав "Азовсталь", розповів в інтерв'ю засновнику інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону.

Він розповів, що шпиталь називали "залізяка", там перебували і військовослужбовці, і цивільні.

"Гідні поваги наші медики в цих нелюдських умовах робили все, що могли, і більше, і більше, і дуже добре справлялися. Але коли почався величезний наплив поранених, плюс до всього почали дуже сильно обстрілювати територію, прилеглу до шпиталю, і було кілька прямих влучань, які забирали життя бійців, котрих уже врятували, – ось тоді... Я б не сказав, що був відчай, але був момент похмурого такого фаталізму, що "так, мабуть, ми тут усі залишимося". І дуже шкода було хлопців, які страждали просто через брак медикаментів. І це, до речі, був найголовніший аргумент, чому відбувся цей вихід з "Азовсталі". Треба було рятувати цих хлопців", – продовжив він.

За словами Дутчака, Росія блокувала обмін, у межах якого Україна могла б забрати з "Азовсталі" своїх поранених.

"Росіяни не погоджувалися, щоб наше політичне й військове керівництво обміняло наших поранених на їхніх військовополонених. Тоді вже кількості російських військовополонених, я так розумію, було досить для того, щоб саме дати змогу евакуювати наших поранених. Але росіяни – їхнє керівництво – укотре продемонстрували, що слова "росіяни своїх не кидають" – це порожній для них звук, і вони не погодилися на ці переговори. Тому було досить тяжко. Не тому, що руки опускалися в наших лікарів – дай бог їм здоров'я, і я дуже бажаю, щоб ті, які зараз у полоні, якнайшвидше повернулися через обмін до нас, – а від того, що просто нічим у цих умовах допомогти", – розповів він.

Відео: В гостях у Гордона / YouTube

Контекст:

Оборона Маріуполя тривала з лютого до травня. На заводі "Азовсталь" до середини травня перебували українські захисники – бійці Національної гвардії, зокрема полку "Азов", співробітники СБУ, військовослужбовці ЗСУ, прикордонники й поліцейські. Тоді окупанти захопили майже всю територію Маріуполя й регулярно штурмували "Азовсталь", обстрілювали підприємство та скидали на нього авіабомби.

16 травня президент України Володимир Зеленський і Генеральний штаб Збройних сил України повідомили, що з "Азовсталі" розпочалася евакуація українських військовослужбовців, зокрема тяжкопоранених. Станом на кінець жовтня, за інформацією начальника штабу "Азову" Богдана Кротевича (Тавра), у полоні перебувало приблизно 2 тис. захисників Маріуполя, зокрема 700 азовців.

Частину захисників Маріуполя вже повернули з полону, серед них – п'ятеро керівників гарнізону, зокрема командир полку "Азов" Денис Прокопенко та його заступник Святослав Паламар (Калина). За умовами обміну, керівники гарнізону мусять залишатися в Туреччині до кінця війни.

Дутчака окупанти утримували чотири місяці, його звільнили у вересні.