"Безпрецедентна підтримка". Японія безоплатно передає Україні бронежилети, ліки та інше спорядження

Японія допоможе Україні зі спорядженням
Фото: Sergiy Korsunsky / Facebook
Японія передає Збройним силам України бронежилети, шоломи, намети, зимовий одяг, медикаменти, генератори, камери та "різноманітне знаряддя для використання в надзвичайних ситуаціях". Про це повідомив у Facebook 8 березня посол України в Японії Сергій Корсунський.

"Сьогодні відбулося підписання міжурядової угоди у формі обміну нотами між Україною та Японією стосовно надання уряду України на безоплатній основі захисного знаряддя для потреб Збройних сил", – написав Корсунський.

За його словами, такий акт відбувся вперше в історії Японії.

"Хочу, щоб ви знали – Японією надається безпрецедентна підтримка Україні", – наголосив посол.

23 лютого, після визнання президентом РФ Володимиром Путіним угруповань "ЛНР" і "ДНР", влада Японії вирішила ввести санкції – вона оголосила про намір заборонити видавання віз жителям ОРДЛО, а також ввести заборону на імпорт та експорт з окупованого Донбасу й заморожування активів представників "ЛДНР".

28 лютого Японія заявила про готовність надати Україні ще $100 млн допомоги до вже схваленої раніше підтримки на суму $100 млн.

Контекст:

24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про вторгнення російських військ в Україну. Він заявив, що мета РФ – "демілітаризація та денацифікація України". Приблизно о 5.00 збройні сили РФ атакували Україну з півдня, півночі (зокрема з території Білорусі) та сходу. Вони почали обстрілювати українські позиції на Донбасі, завдали ракетно-бомбових ударів по низці аеродромів та інших військових об'єктах по всій країні. Російські війська атакують житлові квартали, дитячі садки та лікарні. РФ застосовує в Україні реактивні системи залпового вогню "Град" і "Ураган", завдає авіаударів.

Точна кількість жертв російської агресії наразі невідома. Українська влада повідомляла, що станом на 8 березня загинуло понад 400 мирних жителів, поранення дістало приблизно 800 людей, але із застереженням, що ці дані не повні. Відомо, що серед загиблих в Україні – 41 дитина. Про втрати серед українських військовослужбовців президент України востаннє говорив 25 лютого протягом першого дня війни, за його інформацією, загинуло 137 військовослужбовців.

Втрати російських окупантів станом на 8 березня становили, за даними Генштабу ЗСУ, понад 12 тис. людей убитими, пораненими та полоненими, а також сотні танків та інших бронемашин, десятки артилерійських систем, літаків, вертольотів та іншої військової техніки.

РФ відмовляється забирати тіла загиблих в Україні російських військових, заявила 7 березня віцепрем'єр-міністерка – міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук.

27 лютого Україна подала позов проти Росії до Міжнародного суду ООН, висунувши вимогу "притягнути Росію до відповідальності за спотворення поняття геноциду задля виправдання агресії". Прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан особисто ініціював розслідування щодо вторгнення РФ в Україну, а 3 березня повідомив про початок розслідування.

Через вторгнення РФ в Україну західні країни ввели проти Росії санкції, зокрема персональні проти Путіна. Після введення санкцій у Росії оновилися історичні максимуми падіння курсу рубля щодо євро та долара. Санкційні заходи призвели до обвалу економіки країни-агресора. Санкції мають намір розширювати й надалі.