Блогер Золкін: Родичі полонених російських солдатів іноді розчаровані, що ті залишилися живими. Тут компенсація була на носі, а він живий
Гордон запитав у Золкіна, чи немає у нього відчуття, що батькам і дружинам полонених російських солдатів "переважно однаково часто, що з ними далі буде".
"Дуже навіть є у мене таке відчуття. І дуже часто у мене є таке відчуття. Я взагалі іноді відчуваю, чую, що люди якось і трішки розчаровані, що той [родич] залишився живим, тому що тут компенсація на носі була 5 млн [руб., це приблизно 2,3 млн грн], а він живий. "Що це таке? Навіщо? Непорядок!" – відповів блогер.
Він зазначив, що не розуміє "цілковитої байдужості" росіян до своїх дітей.
"Мама не встигає у сина запитати: "Як здоров'я, синку, взагалі? Ти як?" Два місяці не чула нічого, не знала взагалі, що з ним. І замість того, щоб запитати "Як здоров'я?", на зауваження сина, що тут усе не так, як розповідають по телевізору (із чого він почав говорити з нею), вона починає розповідати російську пропаганду, [...] що його там зазомбували", – пояснив Золкін.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про вторгнення в Україну й назвав це "демілітаризацією" і "денацифікацією" України. У РФ війну називають "спецоперацією".
Золкін зняв приблизно 200 інтерв'ю з полоненими російськими військовослужбовцями. Наразі на його канал підписано понад 400 тис. осіб. Деякі відео з полоненими набирають по 1–2 млн переглядів.
Скільки полонених російських військовослужбовців перебуває в Україні, достеменно невідомо. На початку квітня віцепрем'єр-міністерка – міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук говорила приблизно про 600, але після цього було проведено кілька етапів обміну полоненими, також у полон потрапили нові окупанти.