Бомбосховище у кожній новобудові: президент підписав закон
Як зазначено в пояснювальній записці, в Україні є необхідність термінового розгортання мережі захисних споруд цивільного захисту, "здатних забезпечити або принаймні суттєво підвищити рівень безпеки громадян".
Згідно з документом, уся містобудівна документація на регіональному та місцевому рівнях має містити розділ "з інженерно-технічних заходів цивільного захисту". Інакше затвердження документації буде заборонено.
Таку ж норму запроваджують і для проєктної документації на будівництво об'єктів, у яких на постійній основі перебуватиме понад 50 осіб.
Документ дозволяє органам державного архітектурно-будівельного контролю відмовляти у видаванні сертифіката про прийняття в експлуатацію об'єкта із закінченим будівництвом, якщо він не міститиме укриття.
Контекст:
ВР ухвалила законопроєкт про укриття в новобудовах 29 липня, документ підтримало 280 депутатів.
За даними ООН, станом на липень унаслідок вторгнення Росії в Україну загинуло понад 5 тис. осіб цивільного населення, зокрема через бомбардування житлових будинків. В організації вважають, що загиблих може бути більше, але називають лише підтверджені випадки.