"Братній" народ не вбиває дітей". У МЗС України розчаровані позицією Макрона
Про це йдеться у заяві спікера Міністерства закордонних справ України Олега Ніколенка, опублікованій у Facebook 13 квітня.
"Небажання президента Франції Еммануеля Макрона визнати геноцид українців після всіх відвертих заяв російського керівництва та злочинних дій російських військових розчаровує. Україна та Росія історично близькі з об'єктивних причин, але міф про два братні народи Росії та України почав руйнуватися після окупації Криму та агресії на Донбасі у 2014 році. Тоді російські "брати" нібито прийшли захищати російськомовне населення. Але за вісім років убили 14 тис. українців", – написав Ніколенко.
Цей міф, як зазначив речник МЗС, остаточно було зруйновано, коли перші російські ракети полетіли на українські міста.
"Братній" народ не вбиває дітей, не розстрілює цивільних, не ґвалтує жінок, не калічить літніх людей і не знищує будинки іншого "братнього" народу. До звірств проти беззахисних людей не вдаються навіть найзапекліші вороги. Наразі немає ані моральних, ні реальних підстав вести розмови про "братні" зв'язки російського та українського народів", – наголосив він.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
Президент РФ Володимир Путін оголосив про повномасштабне вторгнення в Україну вночі 24 лютого, сказавши, що це "операція", мета якої – "демілітаризація та денацифікація України".
Про те, що дії російських окупаційних військ в Україні мають ознаки геноциду, президент України Володимир Зеленський говорив ще 27 лютого.
4 квітня під час поїздки до Бучі він сказав, що Україні відомо про тисячі мирних громадян, закатованих російськими окупантами, і називав масові вбивства народу України геноцидом.
Після того як стало відомо про звірства росіян проти мирного населення в Київській області, зокрема в Бучі, президент Польщі Анджей Дуда наголосив: "Складно заперечувати, що РФ здійснює геноцид в Україні. Те, що гинуть мирні жителі України, чітко показує, яка мета російського вторгнення. Мата цього вторгнення – ліквідація української нації".
12 квітня Сейм Литви ухвалив резолюцію, якою закликав визнати геноцид українського народу з боку Росії. Того самого дня президент США Джо Байден уперше назвав війну РФ проти України геноцидом.