Буданов: У Путіна були реалістичні варіанти, які могли погано для нас закінчитися в короткій перспективі
Повномасштабне вторгнення – це найгірший з усіх варіантів, які були у президента РФ Володимира Путіна щодо України. Про це в інтерв'ю "Українській правді", опублікованому 24 травня, заявив начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов.
"У нього було кілька варіантів, як це все реалізовувати. Я вам кажу як представник розвідки: у нього були у принципі абсолютно реалістичні варіанти, які могли досить погано для нас закінчитися в досить короткій перспективі. І був абсолютно безглуздий, як то кажуть, тваринний варіант – відкрита агресія. Були люди, які Путіну навіть казали, що варіант відкритої агресії завжди існує, але це не найкращий варіант. От по гарній російській традиції, з усіх хороших і поганих варіантів російський цар завжди обере найгірший. От він зробив те саме", – наголосив Буданов.
За його словами, Путін планував захопити всю територію лівобережної України, а далі, він вважав, що "опору не буде і просто автоматично все закінчиться".
"Основним аспектом його плану було не пізніше ніж на третю добу захопити адмінбудівлі Києва, не пізніше ніж на 10-ту добу завершити активну воєнну фазу, тобто повністю знищити будь-який спротив", – зазначив Буданов.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
24 лютого Путін оголосив про вторгнення в Україну під виглядом "демілітаризації" та "денацифікації" України. Спочатку, за даними СБУ, Путін розраховував захопити Україну за кілька днів. Один із полонених, свідчення якого опублікувало відомство, розповів, що російським військовослужбовцям видали провізію із запасом на три доби. Але бліцкриг провалився.
На початку квітня російські війська вигнали Збройні сили України з північних областей країни.
5 травня головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний повідомив, що Збройні сили України перейшли до контрнаступальних дій у Харківській області.
Наразі найактивніші бої тривають на Донбасі, у південній частині України окупанти перейшли до оборонних дій.