"Частина підриву ідентичності України". ЗМІ повідомили, що російські окупанти вивозять з України цінні артефакти
Група фахівців, яких найняла Росія, вивозить із окупованих регіонів України цінні культурні артефакти, зокрема скіфське золото. Це виявили міжнародні вчені та експерти з цифрових зображень, пише The Guardian 12 червня.
Видання зазначає, що експерти спостерігали за розкраданням артефактів від початку вторгнення Росії в Україну, яке почалося 24 лютого, й “виявили закономірності у злочинах”.
Експерти розповіли, що є дуже переконливі докази того, що це "цілеспрямований крок Росії": вивозять конкретні картини та прикраси, переважно коштовні стародавні філігранні вироби.
Дослідники підозрюють, що цінності обрали через їхнє культурне значення як "частину підриву ідентичності України як окремої країни”, а не через грошовий інтерес.
Контекст:
Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну 24 лютого. У РФ цю війну називають "спецоперацією". Російська армія на окупованих українських теренах руйнує не лише інфраструктуру, а й культурні об'єкти.
Наприкінці лютого під час окупації села Іванкове Київської області згорів історико-краєзнавчий музей, де зберігали роботи української художниці Марії Примаченко.
27 квітня Маріупольська міськрада повідомила, що російська окупаційна армія вивезла з Маріуполя Донецької області всі цінні експонати, які зберігали у двох музеях – краєзнавчому та художньому, зокрема картини Архипа Куїнджі й одну картину Івана Айвазовського. Також загарбники перевезли до окупованого Донецька унікальну колекцію медальєрного мистецтва.
Наприкінці квітня окупанти захопили краєзнавчий музей у Мелітополі, згодом Офіс генпрокурора України повідомив, що з музею викрали колекцію скіфського золота.
У ніч на 7 травня було уражено прямим ракетним ударом Літературно-меморіальний музей Сковороди в селі Сковородинівка Харківської області, унаслідок пожежі маєток XVIII ст. згорів, постраждала людина. У Мінкульті повідомили, що колекцію музею вдалося зберегти, її раніше перевезли до іншого місця.