Через борги населення за світло державні "Енергоатом", "Укренерго" та "Укргідроенерго" недоотримують кошти – нардеп
Борги населення за спожиту електроенергію призводять до того, що державні енергокомпанії "Енергоатом", "Укренерго" та "Укргідроенерго" недоотримують свої кошти. Про це заявив нардеп від "Батьківщини", перший заступник голови комітету Верховної Ради з питань енергетики Олексій Кучеренко в ефірі "Суспільного".
"Усі компанії постачають електроенергію двох державних компаній: "Енергоатом" і "Укргідроенерго" – от саме ці дві компанії, згідно з постановою уряду, продають свою електроенергію атомну і гідро- для потреб населення, за регульованою, відносно низькою ціною", – сказав він.
Нардеп наголосив, що, коли населення не сплачує за спожиту електроенергію, ці гроші не потрапляють до того, хто її виробив. Так само вони не потрапляють до державної компанії "Укренерго", яка транспортує цю електроенергію. Кучеренко додав, що не зовсім коректно використовувати термін "відключення споживачів".
"Я б казав про припинення постачання товару "електроенергія" тим, хто не платить за цей товар. Ну погодьтеся, що це абсолютно логічно й розумно, бо ми ж на заправках не вимагаємо, щоб нам без грошей пальне заливали в баки, і в магазинах хліб, яйця та інші продукти – ми не вимагаємо, щоб без оплати давали", – підкреслив нардеп.
Контекст:
6 березня 2022 року уряд ухвалив рішення не штрафувати за невчасну оплату комунальних послуг. Про це повідомив Олексій Чернишов, який на той час обіймав посаду міністра розвитку громад і територій. Також Кабінет Міністрів заборонив зупиняти надання комунальних послуг у разі їх несплати.
18 липня Верховна Рада проголосувала у першому читанні законопроєкт №7531 про внесення змін до закону України "Про виконавче провадження". 27 липня його ухвалили у другому читанні, 15 серпня закон підписав президент України Володимир Зеленський. Закон заборонив стягнення з деяких організацій і фізичних осіб боргів за житлово-комунальні послуги на період дії воєнного стану.
29 грудня 2023 року постановою №1405 уряд скасував мораторій на від'єднання боржників. Кабмін вніс зміни до кількох попередніх постанов щодо оплати житлово-комунальних послуг. Документ, зокрема, скасовує положення постанови №206, ухваленої 5 березня 2022 року, яка забороняла нараховувати і стягувати неустойку (пеню, штраф) на заборгованість за житлово-комунальні послуги для населення, а також припиняти надання послуги в разі несплати.