Через загрозу вторгнення РФ Україна перемістила на захід країни конфіденційні документи – The Washington Post
З-поміж свідчень підготовки української влади до війни автор вказав постачання союзниками зброї та іншої військової допомоги, тренування до бойових дій у міських умовах, а також переміщення українською розвідкою конфіденційних документів зі столиці країни до її західної частини.
Журналіст стверджує, що інформацію про переміщення матеріалів за умов анонімності надали офіційні особи, ознайомлені з питанням.
The Washington Post зазначає, що чиновників на Заході стривожив "публічний скептицизм" щодо ймовірного вторгнення у президента України Володимира Зеленського та його команди, і припускає, що Зеленський має свій "набір пріоритетів", який "необов'язково збігається" з пріоритетами військових і розвідки.
Один зі співрозмовників видання, високопоставлений дипломат із Європи висловив думку, що тон Зеленського та його команди "починає змінюватися на стурбованіший".
Контекст:
Навесні 2021 року Росія нарощувала війська поблизу кордону з Україною та в окупованому Криму. Наприкінці жовтня американські ЗМІ почали повідомляти, що Росія знову стягує війська до кордону з Україною.
У Білому домі заявили 18 січня, що Росія може будь-якої миті почати вторгнення в Україну. Зокрема, у США стурбовані переміщенням російських військ на навчання до Білорусі.
У Пентагоні повідомили 24 січня, що Росія зараз не має намірів іти на деескалацію. Глава Міноборони України Олексій Резніков того самого дня заявив, что Росія не створила жодного ударного угруповання, яке б свідчило про підготовку її вторгнення в Україну. На думку секретаря Ради національної безпеки і оборони (РНБО) Олексія Данілова, повномасштабне вторгнення Росії в Україну станом на сьогодні неможливе.
Зеленський 24 січня за підсумками засідання Ради національної безпеки і оборони повідомив, що представники РНБО працюють для повної деескалації та мирного врегулювання ситуації на Донбасі, в Україні "все під контролем і причин для паніки немає".
27 січня у Пентагоні повідомили, що протягом останніх 24 годин зросло нарощування Росією військ на російсько-українському кордоні. Станом на 28 січня, за інформацією Резнікова, у зоні 200 км від кордону країни перебувало приблизно 112 тис. російських військових, із урахуванням флоту та авіації – майже 130 тис.
Сполучені Штати скликають 31 січня відкрите засідання Ради Безпеки ООН через загрозливу поведінку Росії та нарощування російських військ на кордоні з Україною та Білоруссю.