Данілов назвав "дуже складною, але "контрольованою" ситуацію з мобілізацією в Україні

Мобілізація в Україні триває "кожного дня" від початку повномасштабної російської агресії, зазначив Данілов
Фото: Рада національної безпеки і оборони України / Facebook

Секретар РНБО України Олексій Данілов назвав складною ситуацію з мобілізацією в Україні, але закликав "не роздмухувати тему" можливого її посилення. Про це він сказав в інтерв'ю "Радіо Свобода", опублікованому 3 листопада.

"Так, ситуація на сьогоднішній день складна, але, як кажуть наші військові, абсолютно контрольована", – наголосив Данілов.

За його словами, усі рішення щодо мобілізації розглядають на засіданнях ставки верховного головнокомандувача, також цим питанням займається Рада, якщо потрібно врегулювати деякі аспекти на законодавчому рівні.

Як вказав Данілов, мобілізація в Україні триває "кожного дня" від початку повномасштабної російської агресії в лютому минулого року.

"Чи складно? Так, дуже складно, тому що тут так само повертаємося до певних речей, коли люди нечисті на руку починають комусь щось там робити, якісь пропозиції, якісь речі. Суспільство на це так само реагує, воно дивиться, і його, звичайно, ці речі можуть обурювати", – резюмував секретар РНБО.

Контекст:

Після початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну вранці 24 лютого 2022 року президент України Володимир Зеленський оголосив воєнний стан і загальну мобілізацію. Востаннє Рада продовжила воєнний стан до 15 листопада.

Головком ЗСУ Валерій Залужний у колонці для The Economist, опублікованій 1 листопада, назвав нарощування власних резервів одним із пріоритетів для перемоги над країною-агресором РФ. Він зазначив, що можливості України щодо підготовки резервістів на власній території обмежені.

Залужний вказав, що в українському законодавстві є прогалини, які дають змогу громадянам ухилятися від виконання своїх обов'язків, але в Україні намагаються вирішити ці проблеми. Зокрема, в країні вводять єдиний реєстр призовників, також мають розширити категорію громадян, яких можна буде призвати на збори або за мобілізацією. Окрім того, в Україні вводять "бойове стажування", яке передбачає розміщення знову мобілізованих і навчених військовослужбовців у досвідчених фронтових частинах для їх підготовки.