"Договір про міжнародні гарантії безпеки для України, припинення вогню, ескалація війни". Подоляк назвав теми переговорів із РФ у Стамбулі
"Саме зараз ідуть інтенсивні консультації з декількох важливих питань, ключове з них – договір про міжнародні гарантії безпеки для України, і тільки із цим договором ми можемо закінчити війну так, як це потрібно Україні", – сказав радник Андрія Єрмака.
За його словами, не менш важливе друге питання – "припинення вогню, щоб вирішити всі гуманітарні проблеми".
Водночас Подоляк звернув увагу на "велику проблему" – ескалацію війни.
"Сьогодні є ще одна проблема, яка стає більшою і більшою, – ескалація війни, ненависті, порушення звичаїв і правил ведення війни не тільки на полях... З обох боків ідуть заклики про знищення обох народів, і це все призводить до конфліктів... Є відео з порушенням Женевських конвенцій стосовно військовополонених", – наголосив Подоляк.
Він додав, що питання вирішуватимуть юридично, щоб такі випадки не повторювалися.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
Після нападу Росії 24 лютого вже відбулися три очні раунди переговорів України з РФ, потім зустрічі делегацій відбувалися у відеоформаті. 29 березня у палаці Долмабахче у Стамбулі (Туреччина) розпочалося чергове очне засідання.
До початку зустрічі перед учасниками виступив президент Туреччини Реджеп Ердоган, який закликав поновити мир між двома країнами. "Продовження війни не принесе нікому користі", – зазначив Ердоган.
FT із посиланням на чотири джерела написала 28 березня, що Росія в межах переговорів про припинення вогню більше не вимагає "денацифікації" України, а також згодна на її вступ до ЄС, якщо Київ відмовиться від перспективи членства в НАТО.
Водночас РФ вимагає, щоб Україна визнала контроль Росії над окупованим 2014 року Кримським півостровом, а також над територіями, які тимчасово контролюють бойовики "ЛДНР", котрих підтримує Росія, підкреслив член української делегації, нардеп від "Слуги народу" Давид Арахамія.
Він додав, що Україна "ніколи не визнає жодних кордонів", окрім тих, які є в її Декларації незалежності.
За словами президента Володимира Зеленського, пріоритети України на переговорах є такими: завершення війни, гарантії безпеки, суверенітет, відновлення територіальної цілісності. Вимоги про "денацифікацію" та "демілітаризацію" Україна обговорювати не збирається, заявив він 27 березня.