Дуда заявив, що Німеччина не виконала обіцянок щодо передання Польщі танків. В уряді ФРН відповіли

Дуда: ФРН не дотримала обіцянки. І, чесно кажучи, ми дуже розчаровані цим
Фото: EPA
Президент Польщі Анджей Дуда заявив виданню Die Welt 24 травня, що Німеччина не виконала обіцянок щодо передання Польщі танків.

"Вони не дотримали обіцянки. І, чесно кажучи, ми дуже розчаровані цим", – сказав Дуда.

Він зазначив, що Варшава передала багато своїх танків Україні, і це послабило польський військовий потенціал.

"Більшість нашого танкового арсеналу у ЗС Польщі становлять німецькі танки типу Leopard. Тож якби нас підтримала Німеччина, якби нам надали заміну, то ми були б дуже щасливими", – заявив він.

Дуда заявив, що ФРН має більше допомагати Україні.

"Передусім Україні має допомагати сама Німеччина. Україна дійсно дуже терміново потребує цієї допомоги", – сказав він.

Після критики з боку Дуди глава МЗС ФРН Анналена Бербок обговорила ситуацію із главою МЗС Польщі Збігнєвом Рау. Вони поговорили про те, як разом можна прояснити наявні "невизначеності".

Бербок заявила, що Німеччина не може постачати в Україну важку військову техніку "натисканням кнопки або клацанням пальців". За її словами, техніка має бути "доступною, відремонтованою або замовленою". Міністерка назвала низку причин, чому Німеччина ще не виконала своїх зобов'язань, і заявила, що в Берліні явно є бажання "розв'язати проблему".

Рау сказав, що він "узяв до відома" заяву Німеччини.

Офіційний представник уряду Німеччини Штеффен Гебестрайт на пресконференції 25 травня відкинув заяви Дуди, заявивши, що федеральний уряд "приголомшений", пише Politico. За словами Гебестрайта, уряд Німеччини від самого початку дав зрозуміти, що він "має подивитися, що можна зробити". Він заявив, що від польської сторони надійшло "чітке прохання" передати Польщі найсучасніші основні бойові танки Leopard 2A7.

"Але проблема в тому, що сам бундесвер має лише невелику кількість – приблизно 50 – таких танків. Іще більше – у стадії розроблення, вони ніде не стоять на автостоянці або заводському майданчику; їх потрібно виготовити", – сказав спікер.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст:

Після масштабного військового вторгнення Росії в Україну країни Заходу збільшили постачання українським військовим летального озброєння та іншої оборонної продукції.

Військову допомогу Україні надає понад 30 країн, повідомляв держсекретар США Ентоні Блінкен 7 квітня.