"Душа належить Богу, а тіло й честь – моїй країні". Усик заявив, що готовий убивати окупантів

Усик вважає, що росіяни – жертви свого президента, але готовий убивати, якщо потрібно
Фото: Александр Усик / Usyk / Facebook
Український боксер Олександр Усик заявив, що готовий захищати країну й убивати ворогів, якщо знадобиться. Про це він сказав у коментарі CNN 2 березня.

"Можливо, це прозвучить сентиментально, але душа моя належить Богові, а тіло моє та честь моя належать моїй країні, моїй сім'ї. Тож страху немає, зовсім ніякого страху. Є тільки подив: як це може бути у ХХІ столітті?" – сказав спортсмен.

Він сказав кореспондентові, що не знає, коли знову вийде на ринг, тому що його "країна і честь важливіші за чемпіонський пояс".

Водночас Усик зазначив, що пішов не у ЗСУ, а до територіальної оборони і має намір протистояти, зокрема, мародерам.

"Я ж не пішов воювати на передову. Я захищаю свій дім, свою сім'ю, своїх рідних. Є багато гадів, мародерів, які намагаються на цьому нажитися. Ми допомагаємо людям, бо це мій обов'язок. Я – чоловік", – сказав боксер.

На запитання журналіста, чи готовий спортсмен убивати, Усик відповів ствердно.

"Якщо вони захочуть позбавити життя мене чи моїх близьких, мені доведеться це зробити. Я не хочу цього. Я не хочу стріляти, я не хочу нікого вбивати, але якщо вбиватимуть мене, у мене не буде вибору", – сказав він.

Водночас на запитання, чи мають накладати санкції на російських спортсменів за дії своєї країни, Усик прямо не відповів, припустивши, що "по обидва боки конфлікту є невинні люди", пише CNN.

"Російські люди насправді не знають точно, що тут відбувається. Вони не бачать, що відбувається. Вони – жертви свого президента [Володимира Путіна]", – заявив він.

Контекст:

Уранці 24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про вторгнення російських військ до України. Він заявив, що мета РФ – "демілітаризація та денацифікація України". Приблизно о 5.00 збройні сили РФ атакували Україну з півдня, півночі (зокрема з території Білорусі) та сходу. Вони почали обстрілювати українські позиції на Донбасі, завдали ракетно-бомбових ударів по рнизці аеродромів та інших військових об'єктах. Російські війська атакують житлові кварталидитячі садки та лікарні. За даними української сторони, РФ застосовує в Україні реактивні системи залпового вогню "Град" та "Ураган".

Жертвами російської агресії стало, станом на 28 лютого, 352 мирні жителі, поранення дістало 2040 осіб (новіших даних влада не повідомляла). Станом на 2 березня загинула 21 дитина.

За інформацією президента України Володимира Зеленського, втрати окупантів станом на 2 березня становили приблизно 9000 осіб. Росія офіційно визнала загибель 498 російських військовослужбовців, ще 1597, за даними міністерства оборони РФ на 2 березня, дістали поранення.

Президент України повідомив, що окупанти з першої години вторгнення б'ють по цивільній інфраструктурі. За словами президента, дії російських окупаційних військ в Україні мають ознаки геноциду.

27 лютого Україна подала позов проти Росії до Міжнародного суду ООН, висунувши вимогу "притягнути Росію до відповідальності за спотворення поняття геноциду для виправдання агресії". Прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан особисто ініціював розслідування щодо вторгнення РФ в Україну.

Через вторгнення РФ до України західні країни наклали на Росію санкції. Обмеження, зокрема, стосуються великих російських банків, нафтового ринку Росії та групи наближених до Путіна бізнесменів, чиновників і їхніх дітей. Після того як Росія відмовилася припинити агресію проти України, ЄС, США, Великобританія та Канада вирішили занести до санкційного списку самого Путіна. Окрім того, санкції ввели проти Центробанку Росії (йому заборонили операції, пов'язані з управлінням резервами та активами, після чого рубль упав до історичного мінімуму), а деякі російські банки від'єднали від міжнародної міжбанківської системи SWIFT.