У Харківській області за добу окупанти вбили 21 особу, 112 постраждали
За добу, 1 березня, дії російських окупантів спричинили смерть понад 20 людей у Харківській області, ще 112 людей зазнали поранень. Про це повідомив керівник Харківської ОДА Олег Синєгубов.
За його словами, у другій половині дня 1 березня північно-східні та північні сектори міста було атаковано механізованими підрозділами ворога. Усі атаки відбито, противник зазнав значних втрат, зокрема знищено 40 одиниць техніки, позиції утримано.
Підрозділи тероборони, Нацполіції, ЗСУ вели бої з диверсійно-розвідувальними групами супротивника, одна з яких під час спроби вийти з міста атакувала військовий шпиталь. Усі ДРГ ліквідовано. Знищено один ворожий літак, пілот після катапультування застрелився.
Уночі відбулося бомбардування літаками СУ-25 позицій Чугуєва (Башкирівка та аеродром), міста Харкова (ТЕЦ 5, танкове училище на Полтавському шляху та гуртожиток на Клочківській). Пожежу, що виникла внаслідок авіанальоту, ще ліквідовують, відбувається детонація снарядів.
Також, за словами керівника Харківської області, учора в місто на логістичні центри зайшло 12 фур із продуктами та питною водою. Сьогодні влада забезпечуватиме найнеобхіднішим спальні райони.
"Ми тримаємо місто, тримаємо область, продовжуємо співпрацю з мером обласного центру, координуємо дії з районами та громадами", – додав Синєгубов.
У ДСНС поділилися знімками руйнувань в області, що виникли внаслідок дій окупантів.
Контекст:
Уранці 24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про вторгнення російських військ в Україну. Він заявив, що мета РФ – "демілітаризація та денацифікація України". Приблизно о 5.00 збройні сили РФ атакували Україну з півдня, півночі (зокрема з території Білорусі) і сходу. Вони почали обстрілювати українські позиції на Донбасі, завдали ракетно-бомбових ударів по низці аеродромів та інших військових об'єктах. Російські війська атакують житлові квартали, дитячі садки й лікарні. За даними української сторони, РФ застосовує в Україні реактивні системи залпового вогню "Град" та "Ураган".
За даними Міноборони України станом на 28 лютого, загальні втрати російських окупантів – 5,7 тис. людей убитими й пораненими. Водночас у міністерстві оборони РФ приховували втрати серед особового складу та визнали їх лише на четвертий день війни, не уточнюючи кількості.
Жертвами російської агресії стали 352 мирні жителі, зокрема 16 дітей, поранення дістало 2040 людей.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що окупанти з першої години вторгнення б'ють по цивільній інфраструктурі. За словами президента, дії російських окупаційних військ в Україні мають ознаки геноциду.
27 лютого Україна подала позов проти Росії до Міжнародного суду ООН, висунувши вимогу "притягти Росію до відповідальності за спотворення поняття геноциду для виправдання агресії". Прокурор Міжнародного кримінального суду Карім Хан особисто ініціював розслідування щодо вторгнення РФ в Україну.