"Економічний крах Росії у швидкій перспективі – це нафтове ембарго". Єрмак закликав Захід відмовитися від російської нафти
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак 30 березня у Telegram закликав країни Заходу відмовитися від російської нафти.
Він наголосив, що головні зусилля української влади щодо боротьби з РФ будуть спрямовані на переконання західних партнерів у необхідності термінового нафтового ембарго та передавання Україні важкої зброї, зокрема систем ППО, літаків та артилерії.
"Економічний крах Росії у швидкій перспективі – це нафтове ембарго. Тому західні партнери не на словах мають довести, що вони у цьому зацікавлені так само, як і в нашій перемозі", – наголосив Єрмак.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
Після вторгнення російських військ до України 24 лютого Захід запровадив кілька пакетів санкцій проти Росії. Вони, зокрема, стосуються великих російських банків, низки наближених до президента РФ Володимира Путіна посадовців, бізнесменів та їхніх дітей.
Після того, як Росія відмовилася припинити агресію проти України, ЄС, США, Великобританія та Канада вирішили додати до списку санкцій самого Путіна, а частину російських банків від'єднали від SWIFT. Окрім того, США і ЄС запровадили санкції проти Центробанку Росії, заморозивши його закордонні активи.
США також запровадили ембарго на імпорт російських енергоресурсів – нафти та газу – і вирішили позбавити Росію статусу найбільшого сприяння (торгових привілеїв), що дасть можливість підвищити мита та запровадити інші обмеження.
У Євросоюзі обговорюють запровадження ембарго на російські нафту та газ, але деякі країни категорично проти цього.
За даними глобальної бази даних із відстеження санкцій Castellum, із кінця лютого на РФ було накладено понад 5,1 тис. обмежень. Загалом із 2014 року, коли РФ окупувала Крим та частину території Донбасу, – понад 7,9 тис. Тепер Росія – найпідсанкційніша країна у світі, вона випередила Іран, Сирію та Північну Корею.