Експорт українського зерна виріс і надалі росте – Мінагрополітики
За словами заступника міністра, якщо у березні з України вдалося вивезти 350 тис. тонн агропродукції, то у квітні кількість зросла до 1 млн тонн, а у червні – до 2,1 млн тонн. За словами Висоцького, зростання стало можливим завдяки альтернативній логістиці без залучення чорноморських портів. Ефективність нових шляхів транспортування й надалі зростає, додав заступник міністра.
Він повідомив, що Україна за координації ООН працює над повним або частковим розблокуванням портів, що дасть змогу підвищити обсяги експорту.
“Ми продовжуємо працювати над пошуком шляхів деблокування наших портів і збільшенням об'ємів експорту. І, звісно, зараз активно завозимо разом із міжнародними партнерами необхідне устаткування для забезпечення додаткових місць зберігання", – сказав Висоцький.
Заступник міністра наголосив, що ці дії дадуть змогу стабілізувати ціни на сільгосптовари. Він звернувся до українських аграріїв із проханням не поспішати продавати свою продукцію, а почекати, коли ефект від вжитих заходів зросте, повідомляє "Радіо Свобода". Заступник міністра запевнив, що цінова політика однозначно зміниться у бік покриття собівартості продукції фермерів.
Контекст:
За інформацією президента України Володимира Зеленського, в українських портах заблокували 22 млн тонн зерна, яке мало піти на експорт. Щонайменше 400 тис. тонн зерна російські окупанти вивезли із захоплених територій України. Зерно, вкрадене на тимчасово окупованих територіях, Росія намагається продати іншим країнам.
Україна веде переговори з ООН та Туреччиною щодо деблокування портів, вивезення аграрної продукції і надання гарантій безпеки кораблям, які приходитимуть до портів для завантаження.
Росія виступила із пропозицією відкрити коридор для експорту українського зерна в обмін на зняття санкцій, але США та Великобританія відкинули цю пропозицію.
13 червня перше судно з українським зерном прибуло до Іспанії альтернативним маршрутом.