Естонія вже надала Україні військову допомогу обсягом третини свого оборонного бюджету – президент

Естонія допомагає Україні зброєю
Фото: Estonian Embassy in Kyiv / Facebook (архів)
Президент Естонії Алар Каріс закликав посилити військову допомогу Україні й надавати їй додаткові озброєння. Про це він сказав 13 квітня у Києві на спільному брифінгу з президентами України, Польщі, Латвії та Литви, відео якого опублікував Офіс президента України.

Він зазначив, що європейські країни намагалися вдатися до дипломатичних методів, щоб запобігти війні, але вони не допомогли, і тепер "говорять гармати".

"Я закликаю, щоб надійшла додаткова допомога зброєю. Ми вже надали допомогу обсягом однієї третини нашого річного оборонного бюджету: військові літаки, протиповітряна оборона, системи залпового вогню та артилерійські системи. Ми всі маємо розглядати і протикорабельні засоби, надаючи їх хоробрим українським військовим", сказав Каріс.

Він наголосив, що Україна має право бути вільною і їй належить місце у європейській сім'ї.

"На жаль, стало зрозуміло, що мета Росії – знищити Україну та українську націю. Ми схиляємося перед кожною смертю, перед кожною втратою життя, але війна триває, ще далеко до кінця", – додав Каріс.

За його словами, президент Росії Володимир Путін має відступитися, "бо не буде миру в Європі".

"Треба відсунути російські війська на схід, як їх відкинули від самого Києва", – наголосив естонський президент.

Каріс закликав належно розслідувати злочини російських військових в Україні й не залишити їх без покарання.

"Мені бракує слів. Усі ці злочини треба як слід розслідувати, і всі ті, хто бере участь у санкціях, мають узяти до уваги ці злочини. Убивства, катування невинних, незаконні типи озброєння – це не має залишитися безкарним", – заявив він.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюють)

За даними Центру оборонних інвестицій Естонії станом на 6 квітня, Естонія вже надала Україні військову допомогу на загальну суму €220 млн, повідомив мовник ERR. У постачання входили протитанкові гармати та міни, одноразові протитанкові гранатомети, ручні гранати, гаубиці, автомати, боєприпаси малого калібру, безпілотники, тепловізори, бронежилети.

Контекст:

Після масштабного військового вторгнення Росії в Україну країни Заходу збільшили постачання українським військовим летального озброєння та іншої оборонної продукції.

21 березня 13 країн підписали спільну заяву "Про невідкладну необхідність модернізації протиповітряної оборони України". Вони заявили про необхідність забезпечити Україну протитанковою та протиповітряною зброєю.

24 березня на позачерговому саміті НАТО, присвяченому нападу Росії на Україну, ухвалили рішення і надалі надавати всіляку допомогу та підтримку Україні для протистояння російському вторгненню.

31 березня генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що країни Альянсу й далі постачатимуть Україні зброї стільки, скільки буде потрібно.