Фейгін: У росіян стоїть "заглушка" навіть на тему мобілізації. Автомати іржаві, бронежилети страйкбольні, пожерти самі собі купують. Навіщо ви їдете на цю війну? G

Мобілізацію в Росії оголосили 21 вересня
Фото: ЕРА

Російське суспільство має своєрідну "заглушку", яка не дає змоги адекватно реагувати на події, пов'язані з війною Росії проти України. Про це в інтерв'ю засновнику інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону заявив російський юрист блогер Марк Фейгін.

Як приклад обговорювали інцидент в Єйську Краснодарського краю Росії, де внаслідок падіння винищувача Су-34 15 людей загинуло.

"Це ж емоційна реакція: "Ось, там, він летів... Якщо він із боєкомплектом летів – отже, куди? В Україну летів. Він же бомбардувати не Воронеж летів". Напевно, на емоційному рівні – так. Але в них якась "заглушка" така – розумієте? – стоїть. Воно нікуди не йде далі. Навіть на тему мобілізації – ви подивіться: усе кишить, як ми і припускали, ось цими в пабліках відеозаписами: "Автомати іржаві, бронежилети страйкбольні, амуніції жодної, пожерти самі собі купуємо". Навіщо ви їдете на цю війну? Чому ви нічого не робите? Ви схаменіться. Ви здохнете, як собаки, там", – заявив Фейгін.

За його словами, невдоволення росіян зупиняється на рівні "о, погано підготували армію, а якби добре підготували, ми, звісно, поїхали б, ми б так воювали, стільки б народу перебили".

"Тобто [в них] немає цього відчуття: "Навіщо це все? Навіщо тобі кудись їхати? Навіщо це все?" Ось це проблема. Часто мені дорікають, що я списую все на феномен. Але це ж справді феномен. Безумовно, ми такого не бачили. Багато ж чого не очікували. Розумієте? Що настільки все погано. Тобто якісь залишалися надії, що є якесь міське середовище, урбанізоване середовище, тобто якісь групи. Так, може, їх не більшість, але вони впливові. Тобто це, так би мовити, люди середнього класу, там, залишки, ще щось, які можуть впливати на всіх інших. Виявилося, нічого такого", – зазначив блогер.

Він порівняв мозок частини росіян із "нервовим вузлом комахи".

"Таке відчуття, що лобові частки видалили – і все: люди не розуміють, що вони роблять. І вже ми бачимо мішки: уже гинуть ці мобілізовані. [...] І однаково ось вони їх, там, оплакують, по гроші стають, лають владу, але так щоб це у щось колективне склалося, у невдоволення, – ні", – пояснив Фейгін.

Він вважає, що росіяни "абсолютно позбавлені" відчуття чужого болю.

"Не те що, там, щодо українців, але і, власне, до своїх теж", – підкреслив блогер.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Відео: В гостях у Гордона / YouTube

Контекст:

Згідно з опитуванням, проведеним наприкінці серпня в Росії організацією "Левада-центр", протягом останніх трьох місяців у Росії зросли протестні настрої, але зростання – незначне. У травні 17% опитаних вважали ці протести можливими, у серпні – 20%. Частка респондентів, які були б готовими взяти участь у таких протестах, зросла із 14% у травні до 16% у серпні.

21 вересня президент РФ Володимир Путін у відеозверненні заявив, що підписав указ про оголошення часткової мобілізації в Росії для поповнення військ, які вторглися в Україну. Міністр оборони РФ Сергій Шойгу уточнив, що призову підлягає приблизно 300 тис. осіб. Водночас росЗМІ писали, що під призов може потрапити 1,2 млн осіб.

За даними Шойгу, стином на 4 жовтня російську армію вже поповнило понад 200 тис. мобілізованих. У Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України зазначили, що Шойгу завищив цифру. Водночас, за даними Forbes, із 21 вересня до 4 жовтня приблизно 700 тис. людей втекло із РФ, рятуючись від мобілізації.

Путін 14 жовтня повідомив, що у РФ уже мобілізовано 222 тис. осіб, із яких 16 тис. уже воюють в Україні. Він пообіцяв, що мобілізацію завершать за два тижні.

Мобілізовані росіяни заявляють, що їх відправляють на фронт за кілька днів після мобілізації без будь-якої підготовки. Перші мобілізовані окупанти вже здалися в полон в Україні. За даними радника Офісу президента України Олексія Арестовича, російські мобілізовані масово гинуть у Херсонській області.