Фейгін: Участь США й НАТО в російсько-українській війні приведе до її припинення, а не продовження. Можливо, вони чекають якогось приводу G

Україна подала заявку на членство в НАТО після повномасштабного вторгнення Росії
Фото: EPA

Якщо у війну Росії проти України втрутиться НАТО, конфлікт припиниться. Таку думку російський юрист, блогер Марк Фейгін висловив в інтерв'ю засновнику інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону.

Журналіст запитав у юриста, чи допускає той, що війська НАТО, США або Польщі увійдуть на територію України й безпосередньо братимуть участь у конфлікті.

"Так, таке можливо, я не відкидаю такого в разі застосування ядерної зброї. У всякому разі, це точно. Тому що вступ військ НАТО припинить узагалі весь цей конфлікт. Тому що – а як ви з ними збираєтеся воювати? На них бомби кидатимете, чи що? Тобто ніби зрозуміло", – відповів Фейгін.

За його словами, "якщо вже дійшло до застосування ядерної зброї, то треба просто його припинити явочним порядком".

"[Наприклад] заходять війська – і ніби дають 24 години: "Знімайтеся, злазьте – і все. Інакше полетять ракети". А ракети зовсім інші [з боку військ НАТО] полетять – від яких узагалі нічого не лишається. Полетять вони й у Крим, і Чорноморський флот буде знищено, як це обіцяли. І те саме може статися з переважною частиною угруповання [російських військ] на півдні", – пояснив Фейгін.

Він також відповів на запитання, чи можна так зробити просто зараз.

"Розумієте як? Ось Україна ж рухається в цьому напрямі, подавши заявку в НАТО. Тобто якби вона була членом НАТО, то наступний логічний крок – "давайте, ст. 5 (означає, що напад на одного із членів НАТО будуть розглядати як напад на всіх членів НАТО. – "ГОРДОН") і все інше". Напевно, для цього мають скластися якісь особливі обставини, тому що й Захід, і НАТО, і Америка й далі говорять про те, що "ми ніби не хочемо залучатися". Тому що це призведе до третьої світової війни, як вони її трактують", – зазначив блогер.

Водночас він цікавиться, чи не призведе до третьої світової війни й розширення конфлікту неучасть НАТО.

"Ось уже Іран, ось Білорусь [причетні до російської агресії проти України]... А бог його знає, як далі повернеться. А якщо щось таке: захочуть вони далі піти, до цього Сувальського коридору й у Калінінград пробивати? А де ця впевненість, що це неможливо в принципі? [...] "Томагавки" [армії НАТО] полетять – і що там від "Томагавків" залишиться? Вони ж літають на тисячу з гаком кілометрів. Літаки прилетять, які розбомблять усе до бісової матері. [...] Тому можна ризикнути такими речами, але інша річ, що Америка має зважитися, НАТО має зважитися на такий крок. Можливо, вони чекають якогось приводу для цього", – заявив Фейгін.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Відео: В гостях у Гордона / YouTube

Контекст:

На тлі окупації Криму Росією та збройного конфлікту на Донбасі у 2014 році Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає відмову України від позаблоковості. Протягом останніх років Україна прагнула членства в НАТО, курс на вступ до Альянсу зафіксовано у її Конституції.

У 2018 році НАТО визнав за Україною статус країни-аспіранта – кандидата на членство в Альянсі, 2020-го Україна здобула статус партнера розширених можливостей.

30 вересня 2022 року, після того, як президент Росії Володимир Путін оголосив про анексію окупованої території України, президент України Володимир Зеленський повідомив, що Україна подає заявку на вступ у НАТО за прискореною процедурою.

4 жовтня ОПУ повідомив, що генсек НАТО Єнс Столтенберг одержав заявку України на членство в Альянсі.