ФСБ заявила, що "запобігла порушенню держкордону РФ диверсійною групою з України". Українська влада спростувала

Російські спецслужби повідомили, що нібито п'ятьох "диверсантів" з України було знищено
Фото: ua.depositphotos.com
21 лютого Федеральна служба безпеки Росії заявила, що підрозділи Південного військового округу та прикордонної служби "запобігли порушенню держкордону РФ диверсійно-розвідувальною групою з України" у Ростовській області, повідомляє ТАСС.

У повідомленні йдеться, що для "екстреної евакуації української диверсійної групи" на територію Росії в'їхали дві бойові машини піхоти ЗСУ.

ФСБ повідомила, що нібито п'ятьох "диверсантів" з України було знищено.

Пізніше українська влада спростувала це повідомлення.

У штабі операції Об'єднаних сил заявили, что Україна не веде жодних наступальних дій.

"Там фізично не могло з'явитися ані нашої техніки, ані військовослужбовців – ми не наступаємо. Це все вигадані речі, просто фейки, що продукуються із шаленим темпом із метою дискредитації наших Збройних сил та нагнітання ситуації", – ідеться у повідомленні. 

Глава МЗС України Дмитро Кулеба висунув вимогу до РФ негайно "зупинити фабрику фейків".

Контекст:

Торік наприкінці жовтня американські ЗМІ повідомили, що Росія стягує війська до кордону з Україною. Пізніше про загрозу повномасштабного вторгнення РФ неодноразово заявляли і лідери західних країн.

У Білому домі проінформували 18 січня 2022 року, що Росія може будь-якої миті розпочати вторгнення в Україну. 11 лютого, за даними The Guardian, президент США Джо Байден під час відеоконференції з лідерами кількох держав заявив, що РФ може напасти на Україну найближчими днями. Водночас українська влада зазначила, що західні країни перебільшують небезпеку.

Міністр оборони України Олексій Резніков 14 лютого зауважив, що поблизу кордону України перебуває 125 тис. наземних компонентів військ РФ. За його словами, наразі Росія не створила наступальних ударних угруповань на жодній із ділянок поблизу кордону України.

15 лютого міноборони РФ повідомило про часткове повернення військовослужбовців, які перебували біля кордонів України, до місць постійної дислокації. США, НАТО та Україна заявляли, що поки що не бачать суттєвого відведення російських військ від українських кордонів.

17 лютого на Донбасі різко загострилася ситуація. За інформацією штабу операції Об'єднаних сил, обстріляли понад 30 населених пунктів на підконтрольній Україні території, водночас під удар потрапили дитячий садочок і кілька шкіл, де в цей час перебували діти. Постраждало двоє військових і п'ятеро цивільних.

18-го, 19-го і 20 лютого обстріли на Донбасі продовжилися. Зокрема 20 лютого бойовики 80 разів відкривали вогонь.