Генерал Назаров, якого судили у справі про катастрофу літака Іл-76, став радником нового головнокомандувача ЗСУ

Назарова (на фото) призначено радником Залужного
Фото: radiosvoboda.org
Колишнього начальника штабу – першого заступника керівника антитерористичної операції, генерал-майора Генштабу Збройних сил України Віктора Назарова 16 серпня призначили радником нового головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного з політичних питань. Про це повідомив "Військовий кур'єр України" у Facebook.

Інформацію про призначення Назарова виданню "Українська правда" підтвердили в управлінні зі зв'язків із громадськістю Генштабу ЗСУ.

Контекст:

Назарова обвинувачували у службовій недбалості, яка призвела до тяжких наслідків.

У ніч із 13-го на 14 червня 2014 року бойовики "ЛНР" збили транспортний літак ЗСУ Іл-76 над луганським аеропортом, загинуло 49 українських військовослужбовців. Прокуратура Дніпропетровської області кваліфікувала інцидент як терористичний акт, кримінальне провадження було відкрито за ч. 3 ст. 258 Кримінального кодексу України (створення терористичної групи чи терористичної організації).

У червні 2019 року СБУ повідомила, що має незаперечні докази, що рішення збити літак ухвалили у Кремлі. Виконавцями вбивства у відомстві назвали Дмитра Уткіна, Андрія Гуральова та Андрія Лебедєва, які, за даними СБУ, після повернення в Росію здобули офіційні державні нагороди.

Павлоградський суд Дніпропетровської області 27 березня 2017 року засудив Назарова до семи років позбавлення волі. В останньому слові він заявив, що йому особисто ніхто не доповідав про загрозу напередодні катастрофи. Також він зазначив, що літак збили із зенітної установки, про розміщення якої він не міг знати.

Дніпровський апеляційний суд 11 грудня 2020 року відхилив апеляцію Назарова, а Касаційний кримінальний суд у складі Верховного Суду 23 грудня, розглянувши скаргу генерала, зупинив виконання вироку.

21 травня Касаційний кримінальний суд виправдав Назарова, скасувавши раніше ухвалені судові рішення й закривши кримінальне провадження у зв'язку з відсутністю в діях генерала складу кримінального злочину.