Грозєв: Якщо Україна не буде в НАТО, треба вести перемовини з Ізраїлем щодо "Залізного купола"
Розмова про це зайшла під час обговорення небажання західних країн встановити безполітну зону над Україною. З початку повномасштабного вторгнення РФ Україна просить НАТО "закрити небо" над країною, щоб зменшити кількість обстрілів із боку Росії.
Грозєв сказав, що ця система знадобиться Україні, якщо вона все ж таки не стане членом Північноатлантичного альянсу.
"Треба говорити навіть лише через те, що якщо вони не погодяться зараз це зробити, на піку війни, у ситуації, коли Україна не матиме членства в НАТО, якщо цього не буде, то вам потрібно знайти таку систему безпеки, яку Ізраїль зробив для себе, тому Ізраїль – це реальний аналог тому, що потрібно Україні. І тому зараз треба вести ці розмови", – вважає журналіст.
Водночас він уточнив, що не знає, чи Ізраїль готовий вести такі перемовини.
"Наскільки вони готові увійти у війну зараз? Ну, на жаль, це не питання населення там, а політичної еліти. Тож не можу сказати", – додав журналіст.
Контекст:
Систему ППО "Залізний купол" виготовляє ізраїльська оборонна компанія Rafael, її розробили спільно з американською військово-промисловою компанією Raytheon.
Система "Залізний купол" працює в Ізраїлі з 2011 року та захищає важливі об'єкти та населені пункти шляхом нейтралізації бойових ракет на підльоті до мети. Кожна батарея має систему радіолокації і три пускові установки з 20 ракетами-перехоплювачами в кожній із них. Перехоплення здійснюють на відстані від 4 до 70 км.
Наразі в Ізраїлі 10 батарей системи. Запуск однієї ракети коштує від $50 до $80 тис.
The National зазначало, що "Залізний купол" демонструє ефективність до 90%, проте система може придушити залповий вогонь супротивника.
Українська влада висловлювала зацікавленість у купівлі "Залізного купола" і вела про це перемовини зі США.