Яковина: Якщо білоруси та росіяни поткнуться на Волинь, там навіть мертві встануть із могил і відбиватимуться. Це буде останнє, що зробить білоруський диктатор G

Білоруських військових в Україні "переб'ють миттєво", вважає Яковина
Фото: ЕРА

В інтерв'ю засновнику інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону оглядач сайта НВ, ведучий "Радіо НВ" Іван Яковина висловив думку, що Олександр Лукашенко, який перебуває при владі в Білорусі з 1994 року, не зацікавлений у спільному з Росією збройному нападі на Україну.

Мова про це зайшла після питання, "чи увійдуть білоруси та росіяни в Україну з боку Києва, чи підуть вони знову на Київ, чи підуть вони на Волинь, на Рівне".

"На Волинь, на Рівне – я впевнений, що не підуть. Тому що, як один мій товариш сказав, якщо вони поткнуться на Волинь, там навіть мертві встануть із могил і відбиватимуться. Це буде останнє, що зробить білоруський диктатор. Це найгірша ідея, яка тільки може спасти йому на думку: це поткнутися на Волинь. Я в цьому не сумніваюся. Там їх просто порішать. Голими руками передушать, якщо знадобиться", – пояснив Яковина.

Він вважає, що Лукашенко "нікуди не піде".

"Я підозрюю – я не можу, звісно, на 100% говорити, але мені здається, вони хочуть зараз створити ситуацію напруженості навколо і, знову ж таки, залякати людей, щоб людям було страшно, щоб люди почали виїжджати знову тощо. Ось у цьому головна мета, але я думаю, цього не вийде", – заявив Яковина.

Оглядач НВ наголосив, що "білоруської армії ніхто не боїться".

"За всієї поваги до білорусів – звичайних людей, але армія білоруська – це не найстрашніший противник у світі. Тому я не думаю, що українці злякаються білоруської армії. Ну, а якщо Лукашенко остаточно збожеволів і все-таки поткнеться зі своїми військами на територію України, там оборона підготовлена й довго вони не протягнуть. Їх переб'ють миттєво", – сказав Яковина.

Яковина: У Самарканді Путіну висунули ультиматум: "Або ти, друже, закінчуєш війну до саміту G20 на Балі, або можеш узагалі на цей саміт не приїжджати". Повна версія інтерв'ю

Контекст:

24 лютого Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну, зокрема з Білорусі, хоча за кілька днів до цього міністр оборони Білорусі запевняв українського колегу, що загроз Україні з боку Білорусі немає. На початку квітня північні регіони України було звільнено від російських окупантів. Після цього з території Білорусі окупанти запускали ракети по українських об'єктах.

За даними української розвідки за 29 вересня, у Білорусі готують місця для 20 тис. мобілізованих із Росії, які мають поповнити дислоковані в республіці російські підрозділи.

Раді нацбезпеки і оборони України відомо, що президент РФ Володимир Путін щодня чинить тиск на Лукашенка, щоб той розпочав збройну агресію проти України з боку Білорусі.

4 жовтня Лукашенко прямо визнав, що Білорусь бере участь у війні Росії проти України.

7 жовтня стало відомо, що Росія доправила до Білорусі – імовірно, для атак на західні регіони України – іранські дрони-камікадзе.

8 жовтня ввечері посла України в Мінську Ігоря Кизима запросили у МЗС Білорусі, де йому вручили дипломатичну ноту про те, що Україна нібито планує завдати удару по території Білорусі. Інформація про "наміри завдати удару" не відповідає дійсності, заявили в МЗС України. У міністерстві не відкидають думки, що це вручення ноти може бути "частиною плану Російської Федерації щодо здійснення провокації та подальшого звинувачення України".

10 жовтня Лукашенко заявив, що домовився з Путіним про розгортання "спільного регіонального угруповання військ" через нібито високий рівень загроз "на західних кордонах Союзної держави". Розгортання, за словами Лукашенка, розпочали 8 жовтня. 11 жовтня Лукашенко оголосив у Білорусі перевірку боєздатності збройних сил.

На території Білорусі перебувають російські військовослужбовці у кількості до 1 тис. осіб. Про це заявив командувач операції Об'єднаних сил України генерал-лейтенант Сергій Наєв в ефірі телемарафону 13 жовтня. Також там наразі шість російських літаків ударного типу, чотири пускові установки комплексів "Іскандер" і 12 зенітно-ракетних комплексів С-400.