"Якщо ви заробляєте від 20 тис. грн, наприклад". Нардепка Підласа запропонувала підвищити військовий збір і запровадити податок на розкіш

Підласа вважає, що українці з більшими зарплатами могли б віддавати більше грошей на армію
Фото: Роксолана Підласа / Facebook

Голова бюджетного комітету Верховної Ради, народна депутатка від "Слуги народу" Роксолана Підласа в ефірі національного телемарафону, який транслював у YouTube канал "Рада", висловилася за підвищення відсоткової ставки військового збору залежно від доходів.

"Якщо ви заробляєте найменше, ви не повинні платити великий податок навіть зараз. Тобто якщо ви заробляєте від 20 тис. грн, наприклад, то ви могли б платити військовий збір не 1,5%, а 3%. У народних депутатів зарплата ще вища, ми можемо платити 5%. Це було б справедливо. І це допомогло б утримувати наші війська", – запропонувала нардепка.

Підласа пояснила, що ця ідея пов'язана з потребою покрити витрати в разі посилення мобілізації. За її оцінкою, коли в Україні значно збільшать кількість військовослужбовців, державі буде потрібно додатково 300 млрд грн на їхнє забезпечення, а в держбюджеті таких грошей не передбачено, зважаючи на те, що всі його доходи й так спрямовують на потреби оборони.

Ця сума, уточнила депутатка, передбачає харчування бійців, мінімальні побутові витрати, екіпірування, вартість форми й персональної зброї, а також підготовку військових до бойових дій тощо.

Підласа заявила, що ще одним варіантом може бути запровадження податку на розкіш, оскільки в Україну, незважаючи на війну, і далі завозять техніку, автомобілі, гаджети тощо.

"Можна ще подумати про податок на розкіш. Попри війну, у нас величезна кількість автомобілів і дорогої техніки в'їжджає у країну. Ми бачимо за митною статистикою, скільки ноутбуків, телефонів щомісяця ми імпортуємо. Якщо це новий iPhone за 60–70 тис. грн, то він може обкладатися податком додатково", – заявила голова бюджетного комітету, додавши, що такі виплати вона запропонувала б увести й для автомобілів.

Згідно з прогнозом Кабінету Міністрів України, дані якого наводить "Економічна правда", середня зарплата в Україні 2024 року становитиме 21 809 грн.

Контекст:

Військовий збір – податок, запроваджений 2014 року для фінансування Збройних сил України. Оподатковують доходи фізичних осіб, ставка збору становить 1,5% від нарахованої заробітної плати. Українських військовослужбовців, які беруть участь у протидії російській агресії, звільнено від сплати військового збору.

За підрахунками громадської організації StateWatch, станом на початок лютого 2022 року в держбюджет надійшло 131,9 млрд грн військового збору.