Євген Кисельов: На Заході ухвалили нову концепцію: зробити все, щоб не затягувати війну, дати Україні можливість перемогти G

Кисельов зазначив, що РФ і далі заробляє на експорті нафтопродуктів
Фото: Ростислав Гордон / Gordonua.com

Захід зрозумів, що війна на виснаження Росії, яка повномасштабно вторглася в Україну, невигідна, і вирішив змінити тактику. Таку думку в інтерв'ю головній редакторці видання "ГОРДОН" Олесі Бацман висловив російський тележурналіст Євген Кисельов, який живе в Україні.

"Про російського мужика раніше говорили, що він довго запрягає, але швидко їде. Але ця частина радше застосовна до Заходу: запрягають вони нескінченно довго, але швидко їдуть. І, мені здається, усе це пов'язано з тим, що Захід зрозумів: війна на виснаження не вигідна, тривала війна не вигідна", – сказав він.

За словами тележурналіста, йому і багатьом іншим здавалося, що ресурси Росії не є нескінченими.

"Виявилося, що ми недооцінювали багато речей: і обсяг російських ресурсів, і ту обставину, що, навіть незважаючи на різні санкційні заходи, Росія і далі отримує гроші від експорту насамперед нафтогазових продуктів. [...] Мені здається, що з багатьох причин на Заході ухвалили нову концепцію подальшого ведення війни – скажімо так, подальшої політики щодо України: зробити все, щоб не затягувати війни, дати Україні можливість перемогти", – вважає Кисельов.

Він зазначив, що "питання в тому, що вважатимуть перемогою".

"Щонайменше – повернутися до кордонів, які існували до 24 лютого минулого року", – пояснив Кисельов.

Євген Кисельов: Путін приречений увійти в історію як агресор і воєнний злочинець разом із Гітлером, Хусейном, Мілошевичем і Каддафі. Читайте повну версію інтерв'ю

Відео: Алеся Бацман / YouTube

Контекст:

24 лютого 2022 року Росія повномасштабно вторглася в Україну. Фактично РФ розв'язала війну проти України у 2014 році, коли після Революції гідності вона окупувала Крим і частину Донбасу.

Після повномасштабного вторгнення країни Заходу збільшили військову допомогу Україні. Для координації її надання створили контактну групу "Рамштайн", до якої увійшло приблизно 50 країн. Україна отримує від союзників бронетехніку, артилерійські системи, реактивні системи залпового вогню, засоби протиповітряної оборони, гелікоптери, безпілотники, боєприпаси тощо.

У січні західні партнери погодилися надати Україні сучасні танки для захисту від російської агресії – Challenger 2, Leopard 2 та Abrams. На першому етапі Україна отримає від союзників до 140 сучасних танків, "танкова коаліція" наразі нараховує 12 учасників, повідомляли 31 січня у МЗС України. 7 лютого Німеччина погодила постачання в Україну 178 танків Leopard 1.

Українська влада закликає західні країни передати Україні сучасні винищувачі й далекобійні ракети. Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба 23 січня заявив, що питання надання Україні бойових літаків "зрушило з мертвої точки".