Іти з Росії не тільки морально правильно, а й вигідно для бізнесу – Кулеба
"Іти з Росії не тільки морально правильно, але й вигідно для бізнесу. Дослідження Єльської школи менеджменту доводить, що компанії, які йдуть із Росії, щедро винагороджуються ринком, а ті, що залишилися, зазнають фінансових та репутаційних ризиків", – написав міністр.
Він закликав бізнес припиняти справи у РФ та "отримувати прибуток".
В аналізі професора Джеффрі Зонненфельда та інших викладачів Єльського інституту керівників вищої ланки, який спочатку опублікувало The Washington Post наприкінці квітня, зазначали, що фірми, які розривають зв'язки з РФ, отримують помітно вищу прибутковість для акціонерів.
"Потік заголовків, коті вводять в оману, протягом останніх днів стверджував про передбачувані великі фінансові витрати, які мають компанії у зв'язку з виходом із Росії. Це неправильно. Компанії, які пішли з Росії, не лише несуть значні витрати; вони також показують фінансові вигоди. А ті, хто відмовляється їхати, мають найбільші витрати", – ішлося у дослідженні.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
Від початку російського вторгнення в Україну РФ покинули сотні найбільших міжнародних компаній. Згідно з підрахунками Єльської школи менеджменту, РФ уже покинуло майже 1000 компаній.
За інформацією Київської школи економіки станом на 12 червня, з 2221 міжнародних компаній, організацій та їхніх брендів, які працювали у РФ, згорнули операції у країні 1089, зупинили діяльність та "вичікують" – 457, залишаються на ринку – 675.
Про зупинення роботи в Росії заявили платіжні системи PayPal, Visa та MasterCard. Із ринку пішли ритейлери IKEA та Jysk. Apple і Microsoft зупинили продаж продукції. Припинено прокат фільмів найбільших голлівудських кіностудій, масово закриваються магазини модних брендів.
Про закриття своїх ресторанів оголосив McDonald's. Корпорація Nestle припиняє роботу брендів KitKat та Nesquik. Зупинили роботу в країні-агресорі й Coca-Cola зі Starbucks, а PepsiCo вирішила припинити там продаж своєї газованої води.
Водночас деякі великі мережі і далі працюють у Росії. Зокрема, припиняти бізнес у РФ відмовилася мережа будівельних магазинів Leroy Merlin. Мережа супермаркетів Auchan ("Ашан") до останнього відмовлялася йти з РФ, але 5 квітня вирішила згорнути інвестиції та припинити постачання до РФ.